Локо (Пд) разнебити Миньор

Локомотив Пловдив победи Миньор Перник с 6:1 в обявената като учебна игра среща между двата тима днес в Самоков. Черно-белите поведоха още в 4-ата минута с гол на канадеца Алесандро Хожабрапур, който засече центриране с глава и вкара и вкара за 1:0

Миньор отговори с опасна атака, но Абдулахи изчисти топката малко преди гол линията. 3 минути по-късно нов шанс за „чуковете“ се отвори след грешка в защитата на Локомотив, но младият страж Евтимов показа рефлекс и спаси своя отбор. В 15-тата минута Миньор все пак изравни. Играч на перничани засече центриране по земя от ляво за 1:1. 4 минути по-късно аржентинецът Канавесио пробва мерника си от далечно разстояние, но той се оказа доста неточен. В 37-ата Окрай Юсеин блокира голов удар на жълто-черните.

В 39-ата Локо пак поведе в резултата с гол на каращия проби хърватин Дуйе Мърдеса, който открадна една топка и бе точен за 2:1. В 49-ата капитанът на черно-белите в този мач Димитър Законов покачи на 3:1 с далечен удар.

В 60-ата бе отсъден пряк свободен удар за Локомотив. Първият удар на Мърдеса срещна стената, а вторият мина на сантиметри от целта. 3 минути по-късно смърфовете покачиха преднината си на 4:1, след изстрел на Михалевич от въздуха. Пет минути преди края на срещата отново Михалевич бе най-съобразителен и изведен сам срещу вратаря, вкара за 5:1. В последните секунди на срещата пробив отдясно на атаката на Локо Пд завърши с шести гол за пловдивчани дело на Законов.