Локо (Пд) писа шестица на трагичния Пирин

Локомотив (Пловдив) разнищи Пирин с разгромното 6:0 като гост на стадион „Христо Ботев“ в Гоце Делчев. Така „смърфовете“ очаквано си свършиха работата при визитата на неврокопчани, които продължават трагичното си представяне в А група и с 99-процентова сигурност ще изпаднат.

Мартин Камбуров откри резултата в 29-ата минута и това бе единственото попадение преди почивката. През второто полувреме обаче гостите от Пловдив нанизаха цели 4 пъти стража на Пирин Абди Абдиков.

Тижани Белаид покачи на 0:2 в 50-ата минута, а в 58-ата Крис Гади направи резултата още по-изразителен. Стелиос Илиадис в 70-ата се разписа за 0:4, а Любомир Гуцев си вкара автогол в 77-ата минута, за да направи резила още по-голям – 0:5.

Крайното 0:6 бе фиксирано в 88-ата минута от Камбуров, за когото това бе второ попадение в мача. По този начин нападателят увеличи головата си сметка в А група на 15 и продължава да бъде убедителният лидер сред голмайсторите.

Локомотив (Пловдив) вече има 41 точки и поне временно ще бъде еднолично на 3-та позиция в класирането след 22 кръга. „Смърфовете“ имат 3 пункта повече от Ботев (Пловдив) и ЦСКА, като „армейците“ гостуват на Литекс (46 точки) от 16:30 часа в сряда, а „канарчетата“ приемат Берое в четвъртък от 14:00.

Пирин (Гоце Делчев) продължава да затъва и се намира на последното 14-то място с актив от 9 точки и вече цели 62 допуснати попадения. За втори път в първенството неврокопчани получават 6 гола, след като загубиха в Ловеч от Литекс с 2:6, а иначе във втория кръг бяха разпиляни с 1:7 от Ботев в Пловдив.