Днес ръководството на ФК Верея освободи двама футболисти - крилото Бирсен Карагарен и халфът Шабан Османов напуснаха лагера на старозагорци в Смолян, след като бяха уведомени че няма да се разчита на тях занапред.

Говори се, че Карагарен през последните дни е бил атакуван от Локомотив /Пловдив/, където вероятно ще премине.

"От Локомотив /Пловдив/ постъпиха некоректно, защото са говорили с Карагарен без наше знание и затова решихме да не разчитаме на този футболист", казаха от ръководството на ФК Верея, цитирани от БТА.

През зимната пауза 22-годишният футболист беше на проби в Локомотив /Пд/, но тогава не беше одобрен и доигра сезона в старозагорския клуб.

ФК Верея победи с 2:0 тима от Югоизточна В група Димитровград във втората си контрола от подготвителния лагер в Смолян. Треньорът на старозагорския тим Господин Мирчев даде шанс за изява на футболисти, който играха по - малко във вчерашната контрола срещу дубъла на Ботев /Пловдив/.

В 30-та минута Васил Ботев откри резултата за ФК Верея с удар от наказателното поле след центриране отдясно на Атанас Любенов.

През второто полувреме в 60-та минута Стелиян Евтимов реализира второто попадение за старозагорци след подаване на Джунейт Али.