Лоик Реми спаси Челси от издънка срещу Хъл Сити

Отборът на Челси победи много трудно Хъл Сити като гост в мач от 30-я кръг на английската Висша лига с 3:2. Еден Азар и Диего Коста дадоха преднина на "сините", Ахмед Елмохамеди и Абел Ернандес обаче изравниха, а в края на двубоя Луик Реми донесе трите точки за тима си.

С победата Челси запази преднината си на върха в класирането, като вече са с актив от 67 точки. Хъл Сити остава 15-ти с 28.

Стив Брус заложи на МакГрегър, Доусън, Брус, МакШейн, Робертсон, Рамирес, Ливърмор, Мейлър, Елмохамеди, Ернандес и Н'Дойе.

Жозе Моуриньо постави на терена познатите 11: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Луис, Азар, Фабрегас, Уилиан и Коста.

Срещата буквално започна с попадение, след като още във втората минута Еден Азар изведе тима си напред в резултата. Белгиецът проби добре и препарира Алън МакГрегър за 1:0.

Не бяха изминали и седем минути и атаката на "сините" предвещаваше разгром, след като Диего Коста реализира за 2:0. Сеск Фабрегас подаде добре към испанския национал и той удвои преднината на Челси.

Всички на "КС Стейдиъм" смятаха, че срещата е приключила, но не и "тигрите". Те започнаха постепенно да печелят терен и 20 минути преди почивката върнаха едно попадение чрез Ахмед Елмохамеди, който проби добре от дясно. След още две минути драмата бе пълна, след като Абел Ернандес изравни резултата.

До края на полувремето играта доста се успокои и двата отбора оставиха развръзката за вторите 45 минути.

След почивката играчите на Стив Брус излезнаха много по-мотивирани и това се доказа в 65-тата минута. Стражът на Челси Тибо Куртоа направи невероятно тройно спасяване, предотвратявайки удари на Елмохамеди, Рамирес и Дейвид Мейлър.

В 74-тата минута Жозе Моуриньо направи смяна, която само две минути по-късно даде резултат. Луик Реми се появи на мястото на контузения Диего Коста и се разписа след колебливо представяне на стража на домакините.

До края на срещата двата тима не успяха да предложат повече чисти голови положения и Челси си тръгна с трите точки.

Куинс Парк Рейнджърс - Евертън

В другата среща от 18:00 часа . Първо "карамелите" поведоха чрез Сиоймъс Колман в 18-тата минута, а в 65-тата минута Едуардо Варгас изравни. Все пак Евертън взе своето в 77-та минута, когато Аарън Ленън се разписа и донесе трите точки на тима си.

С трите точки "карамелите" се изкачиха с една позиция и вече са 13-ти с 34 точи. Куинс Парк Рейнджърс остават 19-ти с 22.