Ливърпул забуксува яко, издъни се срещу слабак

Трета поредна издънка записа Ливърпул. Тимът от града на Бийтълс се изложи у дома и завърши 1:1 срещу Бърнли. За "мърсисайдци" това е втори пореден двубой в шампионата без победа след катастрофалното 0:5 от Манчестър Сити преди седмица. Между тези срещи двубои Ливърпул не можа д абие у дома Сеивля в ШЛ (2;2).

Слабакът Бърнли шокира "Анфийлд" като поведе с гол на Скот Арфийлд в 27-ата минута. Радостта на гостите обаче трая кратко, след като в 30-ата новото попълнение Мохамед Салах изравни.

За двубоя днес Юрген Клоп направи доста корекции в титулярния си състав в сравнение с двубоя от Шампионската лига срещу Севиля (2:2). Миньоле, Александър-Арнолд, Клаван, Милнър, Робъртсън, Даниел Стъридж и Филипе Коутиньо започнаха от първата минута в домакинството на Бърнли.

В 17-ата минута Салах претендираше за дузпа, след като получи подаване в наказателното поле, обърна се и падна след съприкосновение с крака на Тарковски, сигнал обаче не последва. Няколко минути след това египтянинът засече с глава центриране на Стъридж, но над гредата.

В 27-ата Арфийлд даде преднина на Бърнли с точен изстрел по земя - 0:1. Избраниците на Клоп бързо отвърнаха на удара. Салах изравни след центриране на Емре Джан, вкарвайки с точен изстрел в близкия ъгъл - 1:1.
Няколко минути след това бившият играч на Рома имаше нова възможност, но този път Поуп спаси.  След почивката Поуп се намесваше решително на няколко пъти и до края не позволи на "мърсисайдци" да стигнат до победата.