Ливърпул взе градското дерби, Юнайтед не изпуска топ 4 от поглед

Ливърпул прегази градския си съперник Евертън с 4:0 и продължи възходящото си представяне през последните месеци, докато Манчестър Юнайтед не изпуска от око топ 4 и с успех 2:0 над Кристъл Палас продължава да мечтае за място в плейофите на най-силния турнир.

Мърсисайдци унищожиха един от най-ожесточените си съперници и с помощта на червения картон на Мори в 50-ата минута, но по това време вече резултатът бе 2:0 в полза на „червените“.

Дивок Ориги отново оправда доверието на треньора Юрген Клоп и в 43-ата минута откри резултата, а Мамаду Сако покачи на 2:0 в добавените секунди на първата част, като и за двете попадение асистира Джеймс Милнър.

След изгонването на Мори за Ливърпул стана доста по-лесно да контролира мача, като в 61-ата минута Даниел Стъридж се разписа за 3:0, а в 76-ата Филипе Коутиньо с поредния си фамозен гол през сезона фиксира крайното 4:0.

Ливърпул е седми с 54 точки – 2 по-малко от Уест Хам и 5 по-малко от Ман Юн, но може да се класира за Шампионска лига и през триумф в Лига Европа, където по сензационен начин стигна до полуфиналите.

По същото време Манчестър Юнайтед в типичния си пестелив стил стигна до успех с 2:0 над гостуващия Кристъл Палас. Дилейни си отбеляза автогол още в четвъртата минута и доста успокои поведението на играчите на Луис ван Гаал, които все пак не престанаха да търсят втори гол.

В 55-ата минута Матео Дармиан се разписа за 2:0 и подсигури победата на „червените дяволи“, които обаче остават на незавидното пето място.

Юнайтед с 59 точки изостава с 1 от 4-ия Арсенал, който е и с мач по-малко, а иначе са на два пункта от третия Манчестър Сити, който вчера стигна само до 1:1 на гости на борещия се за оцеляване Нюкасъл.