Ливърпул този път срази тима от 4-та дивизия за ФА къп (ВИДЕО)

След като „децата“ не успяха да свършат работата в първия двубой, Ливърпул заложи на няколко по-опитни фигури и срази с 3:0 четвъртодивизионния Екзитър на стадион „Анфийлд“, за да спечели преиграването и да се класира на 1/16-финалите в турнира за ФА Къп.

Мениджърът Юрген Клоп отново даде шанс за изява на голяма част от резервите си, но в състава му личаха и имената на ключови футболисти като Симон Миньоле, Хосе Енрике, Джо Алън, Джордан Айб и Кристиан Бентеке.

Белгийският нападател, който напоследък често е обект на критики в Англия и ролята му в Ливърпул е поставяна под въпрос, отново не можа да се разпише, но пък асистира за последното попадение във вратата на съперника от 4-та дивизия.

Още в 10-ата минута Джо Алън откри резултата след подаване на Брадли Смит и след като не се бе разписвал в 17 поредни мача от всички турнири за Ливърпул, сега вече има голове в два последователни двубоя.

Резултатът се запази чак до 75-ата минута, когато Джордан Айб предостави кълбото на 18-годишния английски талант Шей Оджо, който прониза мрежата на Екзитър за втори път с първия си гол в първия си мач за мърсисайдци (той пристигна под наем от втородивизионния Уулвърхамптън през август 2015-та).

Крайното 3:0 фиксира португалецът Жоао Карлос Тейшейра след пас на Бентеке в 82-ата минута, за когото това също бе първо попадение в първата поява в игра за мъжкия отбор на Ливърпул, след като миналата кампания той бе преотстъпен под наем на Брайтън (23-годишният халф е закупен през 2012-та, но оттогава е даван под наем на Брентфорд и Брайтън).

С изключение на Джо Алън, всички останали голмайстори на Ливърпул в срещите с Екзитър се разписаха за първи път за клуба – в предишния двубой това сториха Синкер и Смит).

Liverpool vs Exeter City 3-0 All Goals...by lfilhichem

В друг преигран двубой от тази фаза на турнира Тотнъм изхвърли сензацията във Висшата лига Лестър с успех 2:0 като гост, за да заслужи място на 1/16-финалите. За първи път от 1990 година „шпорите“ записаха осем поредни гостувания без поражение във всички турнири, а автори на попаденията за тях бяха Сон Хюн-Мин в 39-ата и Насер Шадли в 66-ата (след пас на корееца).

Лестър записа едва второто си домакинско поражение в последните 12 мача (7 победи и 3 равенства) от турнира за ФА къп, като сега остава да се концентрира в изявите си във Висшата лига и да се надява оттам да си заслужи място в евротурнирите.