Ливърпул се отказа от второто място, УБА още има шанс за спасение

снимка: twitter.com

Ливърпул водеше с 2:0 като гост на Уест Бромич Албиън в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига, но допусна частичен обрат до 2:2. Късните два гола на Джейк Ливърмор и Саломон Рондон запазиха шансовете на "дроздовете" да останат в елита, но задачата им е почти невъзможна.

Играчите на Дарън Муур имат 25 пункта и са на последното 20-о място. Първият извън зоната на изпадащите Суонзи има 33 точки и 2 мача по-малко. Ливърпул пък сякаш окончателно даде второто място на Манчестър Юнайтед. Мърсисайдци са трети със 71 пункта, а "червените дяволи" имат 3 точки и мач повече. Тотнъм пък дебне зад Ливърпул с мач по-малко и 68 точки.

Гостите изиграха безпроблемно първо полувреме, в което поведоха с 1:0. Още в 4-ата минута пробив отляво на Садио Мане доведе до объркване в пеналта и най-съобразителен бе Дани Ингс, който наниза топката в мрежата от близка дистанция.

В 72-ата минута мърсисайдци сякаш решиха всичко в своя полза. Мохамед Салах получи извеждащо подаване от Окслейд-Чембърлейн и технично прехвърли стража на домакините за 2:0. Това бе 31-и гол за египтянина във Висшата лига до момента през кампанията, като той води с 5 на Хари Кейн.

УБА обаче намери сили за обрата в 79-ата минута. Тогава центриране от корнер създаде меле в пеналта на гостите и Джейк Ливърмор мушна топката във вратата. По-малко то 10 минути след това "Дъ Хоутърнс" изригна след гол за 2:2 на Саломон Рондон. Венецуелецът засече с глава центриране на Крис Брънт и фиксира крайния резултат, който накара привържениците на "дроздовете" да мечтаят до последно.

Ливърпул пък мисли за полуфиналите в Шампионската лига идната седмица. Първият мач срещу Рома е на "Анфийлд" във вторник от 21:45 ч. българско време.