Ливърпул се класира за 1/2-финалите, среща Челси

Ливърпул победи втородивизионния Борнемут с 3:1 като гост в четвъртфинална среща от турнира за купата на Лигата в Англия. Рахийм Стърлинг отбеляза два гола за "червените", а едно попадение добави Лазар Маркович. Дан Гослинг се разписа за Борнемут.

Стърлинг откри резултата в 20-а минута след асистенция на Джордън Хендерсън, а само седем по-късно Маркович удвои. Филипе Коутиньо проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и стреля. Артур Боруц отби удара му, но прати топката в краката на Маркович, който отблизо направи 2:0.

Малко след началото на втората част Стърлинг отбеляза и трети гол за Ливърпул, след като бе изведен от Адам Лалана.

На полуфиналите в турнира Ливърпул ще играе с лидера във Висшата лига Челси. Другата полуфинална двойка е Тотнъм - Шефийлд Юнайтед.

"Шпорите" разгромиха на четвъртфиналите Нюкасъл с 4:0.

Домакините доминираха изцяло в срещата на "Уайт Харт Лейн" и стигнаха до успеха с попадения на Набил Бенталеб в 18-а минута, Насер Шадли в 46-а, Хари Кейн в 65-а и резервата Роберто Солдадо в 70-а минута. Кристиан Ериксен асистира за три от головете.