Ливърпул с нов резил, Юнайтед би с луд късмет

снимка: официален сайт на Ливърпул

Ливърпул продължава да ниже слаби резултати през декември в шампионата. Снощи, в междинен кръг, грандът от града на Бийтълс се спъна у дома срещу УБА, стигайки само до 0:0. Така мърсисайдци отново не успяха да се завърнат в Топ 4 на Англия.

Това е второ поред домакинско равенство на Ливърпул, след като преди дни в дербито с Евертън се получи 1:1. УБА показа зъби на "Анфийлд", потруди се здраво и в крайна сметка заслужи токата.

В същото време Манчестър Юнайтед незаслужено би с 1:0 Борнемут вкъщи. Голът заби през първата част с глава Ромелу Лукаку. Общо-взето това бе единствената опасна атака на 'червените" дяволи за целия мач. Другото интересно положение в тяхна полза бе далечен удар на резервата Маркъс Рашфорд през втората част. Гостите бяха доста по-идейния тим на терена и имаха няколко отлични шанса не само за точка, но и за победа. Вратарят Де Хеа обаче спаси по чудо изстрелите и така дари 3 точки на своя отбор.

Ман Сити нямаше трудноти и записа рекордна 15 поредна победа след 4:0 в гостуването на Суонси.