Ливърпул с измъчено 1:0 над Бърнли

Отборът на Ливърпул победи като гост с 1:0 Бърнли в мач от 18-я кръг на английската Висша лига след като Рахийм Стърлинг отбеляза единствения гол в срещата в 62-рата минута.

След  тази победа отборът на Брендън Роджърс се изкачи с една позиция и вече е 9-ти с 25 точки.

Загубата за Бърнли е 8 от началото на сезона и те все още са в зоната на изпадащите като заемат 18-та позиция с 15 пункта.

Шон Дайч започна с Хийтън, а пред него Шакел, Трипиър, Мии, Кийн, Джоунс, Марни, Арфилд, Барнес, Бойд и Ингс.

Мениджърът на Ливърпул заложи отново на Брад Джоунс, Сако, Шкъртел и Туре,  Джерард,  Лейва,  Маркович, Коутиньо,  Лалана и Стърлинг.

В началото на мача „червените” владееха топката повече от противника си, но първото чисто положение се откри пред тима на Бърнли. В 15-тата минута Ингс се освободи от Шкъртел, стреля, но топката се удари в страничния стълб на вратата пазена от Брад Джоунс.

Само минута по-късно австралийският вратар бе заменен принудително от Симон Миньоле, който в последно време не се представя добре с екипа на Ливърпул.

След пропуснатото положение домакините започнаха по-често да поглеждат към вратата на мърсисайдци.

Постепенно играта се поизравни и Ливърпул също имаше своите положения, макар и не толкова чисти.

Последните 10 минути от първата част отново играчите на Шон Дайч пресираха съперника в неговата половина от терена и изпуснаха още няколко изгодни положения, но първата част завърши при резултат 0:0.

През втората част Брендън Роджърс пусна в игра Емре Джан на мястото на един от тримата защитници – Коло Туре. Определено мениджърът искаше тимът му да отбележи, за да спадне напрежението в редиците, но за Шкъртел и Сако мачът стана още по-неспокоен. Джерард Лукас и Хендерсън трябваше да помагат по крилата, тъй като Роджърс не бе пуснал нито един от наличните му бекове в този двубой. Схемата на младия мениджър не вървеше по план и топката постоянно беше около вратата на Симон Миньоле.

В 62-рата минута, малко неочаквано предвид развитието на мача, Ливърпул поведе след прекрасна атака на Коутиньо и Стърлинг. Бразилецът подаде много технично с гръб към младия англичанин, а той от своя страна отбеляза във вратата на Бърнли след като преодоля вратаря и двама защитници на домакините.

След гола на Стърлинг нищо в мача не се промени. Бърнли отново атакуваше, а Ливърпул пазеше резултата.

Домакините не можага да намерят пътя към мрежата на мърсисайдци и така претърпяха 8-ма загуба за сезона.