Ливърпул разгроми със 7:0 безобразния руски шампион и спечели групата си

снимка: twitter.com

Ливърпул разгроми със 7:0 Спартак (Москва) на "Анфийлд" в последен мач от група „Е“ на Шампионската лига и по този начин спечели първото място в своя поток. Мърсисайдци изнесоха истинска лекция на руския шампион, а Филипе Коутиньо бе героят на вечерта. Бразилецът, който носеше капитанската лента на Ливърпул в този мач, отбеляза хеттрик за триумфа на мърсисайдци. Садио Мане отбеляза две попадения, а сред голмайсторите имената си записаха Роберто Фирмино и Мохамед Салах. Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов не се появи в игра за Спартак.

По този начин отборът на Юрген Клоп събра 12 точки и завърши като безспорен лидер в група „Е“. Втори завърши Севиля с 9 пункта. Андалусийците направиха равенство 1:1 като гост на Марибор в последния си мач. Руският шампион пък пропусна златния си шанс да изпревари испанския тим и ще продължи участието си в Лига Европа. Отборът на Масимо Карера е 3-и с 6 точки, а последният Марибор събра 5 пункта.

Още до 19-ата минута мърсисайдци водеха с 3:0 и на практика решиха всичко в своя полза. В 3-ата минута гостите от Москва допуснаха ужасна грешка в защита. Георги Джикия задържа Мохамед Салах при пас на Коутиньо към египтянина. Той се строполи на земята, а съдията отсъди дузпа. Тя без проблеми бе превърната в гол от Филипе Коутиньо, който зададе тон на вечерта на „Анфийлд“.

В 7-ата Куинси Промес имаше шанс да изравни, но ударът му бе блокиран. Малко след това пред Спартак се откри нов шанс, но Лорис Кариус се намеси и предотврати опасността.

Ливърпул наказа неточностите в атаката на гостите в 14-ата минута. Триходова комбинация между Мане, Салах и Фирмино намери другия магьосник в атаката на мърсисайдци – Филипе Коутиньо. Бразилецът не пропусна да наниже мрежата на Спартак от движение за втори път.

В 19-ата пък Роберто Фирмино реши всичко в срещата. Той получи добър пас, който бе спрян с ръка от Сердар Ташчъ. Това не притесни бразилеца, който дори не поиска дузпа, а просто изстреля топката с външен фалц покрай Александър Селихов за 3:0.

До почивката играчите на Юрген Клоп можеха да увеличат дори още повече своя аванс. Удар на Салах обаче бе спасен от Селихов, а по-късно Садио Мане стреля над вратата след техничен пас с пета на египетския си съотборник.

Спартак (Москва) не успя да окаже никаква съпротива не само в първите 45 минути, но и след почивката. Руският шампион получи четвърти гол още от съблекалнята. В 48-ата минута Садио Мане получи страхотно центриране от Джеймс Милнър отляво на вратата и със страховито воле скъса мрежата на Спартак за 4:0.

Две минути по-късно Филипе Коутиньо направи кошмара за тима на Масимо Карера пълен. Той се измъкна в пеналта и стреля от движение, а топката рикошира в краката на Букети и попадна неспасяемо във вратата на Селихов.

В 76-ата минута Садио Мане вкара втория си гол в мача за 6:0. Спартак (Москва) загуби топката в средата на терена, а Салах изведе Стъридж. Англичанинът центрира остро в пеналта, а там намери връхлитащия към топката сенегалец, който отбеляза на празна врата и наказа за шести път безобразните действия на гостите.

В 86-ата минута пък Мохамед Салах също записа името си сред голмайсторите. Той се възползва от свалена топка от страна на Джеймс Милнър, финтира бранител в наказателното поле и вкара неспасяемо топката във вратата на Селихов за крайното 7:0.