Ливърпул оцеля в зрелищен трилър на "Анфийлд"

Ливърпул запази шансове за шампионската титла в Премиършип, след като днес "червените" спечелиха с 4:3 вълнуващото си домакинство на Суонси в мач от 27-ия кръг на първенството.

По този начин мърсисайдци събраха актив от 56 точки и остават на само четири от лидера Челси, доближавайки се и на само пункт от третия Манчестър Сити. "Гражданите" обаче имат отложен мач със Съндърланд у дома. Суонси остава на 12-а позиция с 28 точки на сметката си.

По два гола за Ливърпул днес реализираха Даниел Стъридж и Джордан Хендерсън, докато два пъти точен за "лебедите" бе Вилфред Бони. Веднъж се разписа и юношата на "червените" Джонджо Шелви, който отказа да отпразнува попадението си във вратата на Симон Миноле.

Своя мач №600 като титуляр за Ливърпул пък изигра капитанът на тима Стивън Джерард. "Осмицата" можеше да се разпише в самия край, но изстрелът му бе отразен от Мишел Ворм.

Брендън Роджърс започна с Луис Суарес, Даниел Стъридж и Рахийм Стърлинг в предни позиции, а капитанът Стивън Джерард, Филипе Коутиньо и Джордан Хендерсън стартираха в средната линия на домакините. Глен Джонсън, Дан Агер, Мартин Шкъртел и Джон Фланаган започнаха пред Симон Миноле в отбрана.

Мениджърът на „лебедите“ Гари Монк постави Вилфред Бони на върха на атаката, докато бившият футболист на Ливърпул Джонджо Шелви действаше в близост до африканския таран на Суонси. Нейтън Дайър и Уейн Раутлидж атакуваха през двата фланга.

Първата част на „Анфийлд“ предложи рядко срещано зрелище, като двата тима си вкараха общо пет гола за 45 минути игра.

Още в 3' домакините откриха резултата в двубоя, като точен за 1:0 бе Даниел Стъридж. Рахийм Стърлинг пусна чудесен извеждащ пас за нападателя на Ливърпул, който изпревари Мишел Ворм и на празна врата чукна кълбото в мрежата за 1:0.

4068440

След 20 минути игра резултатът на „Анфийлд“ вече бе удвоен. Първият си гол в срещата реализира Джордан Хендерсън, който от дъгата на наказателното поле отбеляза с красив изстрел за 2:0.

Три минути по-късно обаче Суонси успя да намали пасива си. Юношата на Ливърпул Джонджо Шелви се разписа във вратата на родния си клуб, бележейки за 2:1. Гологлавият халф не остави шансове на Миноле с прекрасно изпълнение от дъгата, като Шелви джентълменски отказа да отпразнува попадението си.

Попадението на Джонджо Шелви явно разконцентрира Ливърпул, защото скоро след това Суонси успя и да изравни резултата. В 27' Вилфред Бони засече с глава центриране на Де Гузман от статично положение и смълча „Анфийлд“ за 2:2.

4068443

И това обаче не бе всичко от първите 45 минути на двубоя. В 36' Ливърпул отново взе аванс в резултата, а точен за 3:2 бе Даниел Стъридж. Английският национал отбеляза втория си гол в срещата, като този път №15 получи асистенция от Луис Суарес и с глава преодоля Мишел Ворм.

И след почивката зрелището на „Анфийлд“ продължи. Още в 47' Вилфред Бони възстанови равенството за втори път, бележейки и втория си гол в мача. Мартин Шкъртел фаулира котдивоареца в наказателното поле на Ливърпул, а потърпевшият застана зад бялата точка, бележейки за 3:3.

4068442

Феновете на Ливърпул трябваше да почакат до 74', преди техните любимци отново да излязат напред в резултата. И този път точен бе Джордан Хендерсън, който се превърна в герой за своя тим днес. Мишел Ворм спаси удар на Луис Суарес, но при добавката Хендерсън не сбърка от близка дистанция, бележейки за крайното 4:3 в полза на „червените“.

До края на срещата Ливърпул можеше да отбележи и пети гол, но мощен удар на капитана Стивън Джерард бе отразен от холандския страж на Суонси.

liverpool vs swansea city 4-3 all goals and...by EplHighlights