Ливърпул обърна "лисиците", Челси разгроми "грънчарите"

Челси се изкачи на второ място в класирането на английската Висша лига, след като победи с 5:0 в Лондон Стоук Сити. Рюдигер, Дринкуотър, Педро, Вилиан и Дзапакоста се разписаха за тима на Антонио Конте, който събра 45 точки. Третият Манчестър Юнайтед е с 43, но и мач по-малко.

Челси започна на много високо темпо след девет минути вече водеше с 2:0. Вилиан от фаул намери Рюдигер, който надскочи три бранители и насочи топката с глава в мрежата. След няколко атаки Дани Дринкуотър отбеляза първия си гол за Челси, след като овладя топката извън наказателното поле и стреля от въздуха, а ударът не остави шансове на Бътланд.

В 23-ата минута резултатът вече бе 3:0. Този път голмайстор бе Педро, който получи топката от Вилиан и с прецизен удар я прати в долния десен ъгъл на Бътланд.

През второто полувреме реферът отсъди дузпа за нарушение на Камерън, а Вилиан със силен удар направи резултата 4:0. Крайното 5:0 бе оформено от Запакоста, който бе на точното място след избита топка и лесно намери очертанията.

Стоук Сити заема 14-ото място с 20 точки.

По същото време Ливърпул се измъчи яко срещу Лестър на "Анфийлд". В герой за домакините се превърна отново Мохамед Салах, който блесна с две попадения.

Двубоят не започна добре за домакините, които получиха попадение още във 3-ата минута, а голмайстор бе Джейми Варди, който се възползва от груба грешка в отбраната на Ливърпул.

Това обаче не стъписа домакините, които започнаха да налагат своята игра, но така и не успяха да върнат попадение преди края на полувремето.

През втората част логичното се случи и в 52-ата минута "мърсисайдци" ликуваха. Салах отбеляза, след като получи атрактивен пас с пета от Мане.

Ливърпул продължи да търси победа и усилията им се отблагодариха в 76-ата минута, когато отново Мохамед Салах отбеляза, за да донесе крайния успех на "червените".

След тази победа Ливърпул остава на 4-о място в класирането с актив от 41 точки, а Лестър е 8-и с 27 пункта.