Ливърпул напълни кошницата на стършелите и се качи на върха

Ливърпул разгроми с 6:1 Уотфорд в мач от 11-я кръг на Висшата лига. Мърсисайдци разцепиха защитата на "стършелите" от бързи и смъртоносни атаки. Още през първото полувреме Ливърпул спечели мача, след 3:0. Тази победа праща "червените" на върха в класирането с 26 точки. Втори е Челси с 25, а Манчестър Сити и Арсенал остават трети и четвърти с по 24 точки.

Фелипе Коутиньо, Садио Мане и Фирминьо бяха най-активните играчи на Ливърпул. В 27-ата минута Мане изведе мърсисайдци напред в резултата след пас на Коутиньо. Именно бразилецът мушна втория гол след подаване на Фирминьо. Лалана пък подаде на Емре Джам за 3:0.

Второто полувреме също започна ударно за Ливърпул и в 57-ата минута Фиминьо направи резултата 4:0. Само три минути по-късно Мане заби петия гол.

След това обаче играта на Ливърпул се разстрои и "стършелите" показаха, че могат да жилят. На вратаря на "червените" Лорис Кариус му се наложи да спасява отбора си на два пъти след хубави удари от Уотфорд. Гостите все пак стигнаха до почетен гол в 75-ата минута след хубав техничен удар на Дарил Янмаат.

Даниел Стъридж пък влезна като резерва и удари две греди. След негов удар в края на мача се стигна до избита топка и Жорциньо Вайналдум вкара последните гол.