Ливърпул на 1/2-финал за ФА Къп след мъка срещу Блекбърн (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул се класира за 1/2-финалите на ФА Къп, след като мърсисайдци постигнаха много труден успех над Блекбърн Роувърс на "Ъууд Парк" с минималното 1:0. Победният гол вкара Филипе Коутиньо, след добра комбинация с Джордън Хендерсън.

На 19 април "червените" ще се изправят срещу Астън Вила на "Уембли" в опит да стигне до финалната среща на турнира.

Гари Бауер изведе на терена Иистууд, Хенли, Баптист, Килгалон, Олсон, Конуей, Уилямсън, Еванс, Маршал, Кеърни, Роудс.

Брендън Роджърс заложи на Миньоле, Джонсън, Ловрен, Сако, Силва, Алън, Хендерсън, Морено, Стърлинг, Коутиньо, Стъридж.

Мачът започна по-добре за гостите, които спокойно разиграваха пред наказателното поле на Блекбърн, а в 5-тата минута се стигна и до първия удар в срещата. След дълга серия от пасове кълбото се озова на крака на Джо Алън, но шутът на халфа излезе в аут. Минута по-късно и Рахийм Стърлинг опита късмета си, но фалцовият му изстрел също премина в страни от вратата.

В 13-тата минута Блекбърн можеше да поведе в резултата, след като Мамаду Сако подари топката на Бен Маршал в наказателното поле, но последния не можа да се възползва от грешката и шутът му бе париран.

Най-доброто положение преди 20-тата минута се откри пред Даниел Стъридж, който след добра комбинация със Стърлинг, получи шанс да стреля, но изстрелът му премина на около половин метър над напречната греда.

В 27-та минута Роувърс създадоха първата си много добра атака, но изстрелът на Джордън Роудс премина над вратата на Симон Миньоле.

Само секудни по-късно Брендън Роджърс трябваше да извърши принудителна смяна, след като Мамаду Сако се контузи при изчистването на една топка и на негово място се появи Коло Туре.

В 32-рата минута мърсисайдци създадоха поредната си добра атака. Глен Джонсън проби от дясно, центрира към Стъридж, но топката се върна в краката на десния бек, след като бе изчистена. Той опита шут, но Саймън Иистууд внимаваше и улови кълбото.

В 36-тата минута топката като по чудо не се озова в мрежата на домакините, след като Филипе Коутиньо и Стъридж опитаха късмета си.

До края на първата част действията се развиваха в полето на домакините, но играчите на Брендън Роджърс не стигнаха до нищо интересно.

Втората част започна с блесящо спасяване на Миньоле, след красив удар на Том Кеърни, а при последвалия корнер Маршал отправи страхотен изстрел с глава и отново стражът на гостите се намеси, като изби топката в гредата, а след това бе изчистена от Деян Ловрен.

Ливърпул веднага отговори. Коутиньо и Стъридж комбинираха, след което топката стигна до Хендерсън, който с няколко финта премина цялата отбрана в синьо-бяло, но не успя да нанесе завършащ удар и топката му бе избита.

Последваха нови силни минути за "червените" в половината на Роувърс, но защитата на домакините се справяше брилянтно с всяка атака организирана от Стъридж, Стърлинг и Коутиньо.

След 60-тата минута на терена се появи голмайсторът на Блекбърн Руди Гестед и играта на тима му веднага се подобри, като последваха няколко добри атаки, при които Туре и Ловрен се намесиха решаващо.

В 71-вата минута гостите стигнаха до така чаканото първо попадение. Коутиньо и Хендерсън разиграха добре и топката се озова в бразилецът, който напредна добре от дясно и с диагонален удар откри резултата срещу Блекбърн.

15 минути преди края Стърлинг с невероятен пас изведе Стъридж в наказателното поле на домакините, но ударът на бившия нападател на Челси буквално "облиза" напречната греда на Иистууд.

В последната минута от срещата Саймън Иистууд се включи в атака на съотборниците си, топката попадна на крака на стража и той веднага нанесе много плътен удар по земята, който обаче бе спасен от Миньоле.