Ливърпул мина през Ада на дузпите, за да играе на „Уембли” (ВИДЕО)

Ливърпул ще се бори за първи трофей под ръководството на Юрген Клоп, след като елиминира Стоук Сити и се класира на финала в турнира за Купата на лигата, който ще се проведе на стадион „Уембли” на 28 февруари.

Мърсисайдци обаче накараха феновете си на „Анфийлд” да изживеят истински Ад и да трябва нервно да гледат рулетката на дузпите. „Червените” имаха аванс от първия двубой със Стоук, след като го спечелиха с 1:0 с гол на Джордан Айб, но в реванша пред собствена публика отстъпиха също с 0:1.

В добавеното време на първата част Боян Къркич асистира на Марко Арнаутович и бившият нападател на Интер (и двамата споменати играчи на „грънчарите” са носители на КЕШ) изравни общия резултат в дуела от полуфиналите.

Преднината на Стоук се запази до края на 90-те минути, а в продълженията не падна ново попадение и крайният победител трябваше да се определи след изпълнение на дузпи. Въпреки огромния залог и голямото напрежение, играчите предпочитаха да рискуват с удари във високите ъгли на вратата.

Питър Крауч първи пропусна за Стоук (Симон Миньоле спаси) – още при второто изпълнение на гостите, но веднага след това Емре Джан разтърси напречната греда. При резултат 4:4 се стигна до „внезапна смърт”, а там Симон Миньоле майсторски отрази изстрела на Марк Муниеса. Джо Алън се нагърби с отговорността да прати Ливърпул на финал и не разочарова с отличен шут за крайното 6:5.

Съперникът на Ливърпул на финала ще стане ясен в сряда, когато от 21:45 часа Манчестър Сити посреща Евертън в реванша от другия полуфинал. „Карамелите” спечелиха домакинството си с 2:1 и имат крехък аванс преди двубоя на стадион „Емиратс”.

0-1 Marko Arnautović HD - Liverpool v...by zidanekrisz

All Penalties HD - Liverpool 0-1 Stoke City...by zidanekrisz