Ливърпул изпусна Севиля след слаба дузпа (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Ливърпул и Севиля завършиха наравно 2:2 в двубой от група "Е" на Шампионската лига, игран на "Анфийлд". Домакините имаха шанс да спечелят, но Роберто Фирмино изпусна дузпа при 2:1 за мърсисайдци.

Иначе гостите от Испания поведоха в резултата с гол на Висам Бен Йедер още в 5-ата минута. Той намери топката след прострелно центриране на Серхио Ескудеро и не пропусна да отбележи в празната врата. Отговорът на домакините дойде в 21-ата минута, когато след хубава акция отляво Алберто Морено се оказа на чиста позиция и центрира по земя към Фирмино. Бразилският нападател засече без проблеми лесната топка и изравни.

В 37-ата минута късметът бе с Ливърпул. Удар от около 25 метра на Мохамед Салах срещна краката на бранител на Севиля и се отби по коварен начин, който заблуди стража Серхио Рико. Рикошетът го свари неподготвен и така домакините поведоха с 2:1. Пет минути по-късно Садио Мане бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, но Фирмино уцели десния стълб на вратата на Рико и пропусна перфектна възможност да увеличи аванса на своя тим.

Севиля не се предаде и в 72-ата минута Хоакин Корея простреля Кариус отблизо след пас на Луис Муриел. Така възпитаниците на Едуардо Берисо се добраха до точката. В 90-ата минута пък Джо Гомес остави мърсисайдци с човек по-малко на терена, след като получи втори жълт картон.

В другия мач от групата Марибор и Спартак (Москва) извъртяха 1:1. Ивелин Попов игра за московчани само 5 минути в края на мача и не допринесе за нищо съществено.