Ливърпул докосва ШЛ след бой над Хофе в Германия

Ливърпул ще се завърне в груповата фаза на Шампионската лига. Стига да не извърши чутовна глупост. Мърсисайдци биха с 2:1 при визитата си на Хофенхай в Германия и чакат реванша в приповдигната настроение.

Немците имаха страхотен шанс да поведет, но в 12-ата минута Крамарич профука дузпа.

Младата надежда Трент Александер-Арнолд даде аванс на гостите от пряк свободен удар в 35-ата минута, а Джеймс Милнър уби интригата в 74-ата с прехвърлящ удар, който бе отклонен от Нордвейт и с епревърна в автогол.

В 87-ата минута все пак Хофе запази някакви минимални шансове за мача на "Анфийлд", защото Уут отбеляза почетно попадение.

Сензацията на Бундеслигата от миналия сезон пробва всичко, но срещна непоколебим Ливърпул. Така подопечните на Клоп ще могат да демонстрират класата си в най-комерсиалния турнир, където от няколко години не са се подвизавали.

Сагата с напускането на Филипе Коутиньо вече не вълнува особено феновете на тима от града на "Бийтълс", защото видяха, че и без него играта на отбора е превъзходна.