Ливърпул даде надежда на Стоук при мисълта за ШЛ

снимка: twitter.com

Ливърпул не успя да победи борещия се за оцеляване Стоук Сити в мач от 36-ия кръг на Премиър лийг, игран на "Анфийлд". Мърсисайдци завършиха при 0:0 с "грънчарите", като им дадоха надежди за оцеляване, а самите те подложиха на съмнение третото си място. Преди реванша с Рома от полуфиналите на Шампионската лига, Юрген Клоп не рискува и пусна много от резервните си играчи, които не успяха да отбележат.

Домакините отправиха 20 удара към вратата на Стоук, като само 2 бяха в очертанията й. Още в самото начало Мохамед Салах пропусна да изведе мърсисайдци напред с най-чистото положение в срещата. Още в шестата минута египтянинът можеше да вкара поредния си гол, след като получи извеждащо подаване, излезе очи в очи с Бътланд и копна технично топката над вратата, но ударът му премина встрани.

Пет минути преди почивката Дани Ингс вкара красив гол от малък ъгъл, но попадението бе отменено заради тънка засада. Точно в 87-ата минута пък съдията Андре Маринър посече домакините, като не им отсъди чиста дузпа. Центриране на Вайналдум се отби в ръката на Питерс и той спря кълбото, което отиваше към Фирмино или Морено. Реферът обаче бе категоричен, че наказателен удар няма, и срещата приключи при нулево реми.

Така Ливърпул остава на трета позиция със 72 пункта и два оставащи мача. Стоук пък се придвижи до 18-ото място с 30 точки и ще се бори за оцеляването си до край.