Литекс се подигра със Созопол и е на четвъртфинал

Отборът на Литекс се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като постигна втора победа над третодивизионния Созопол.

Този път възпитаниците на Златомир Загорчич не показаха никаква милост и отнесоха скромния си съперник с 6:0 в срещата реванш на Градския стадион в Ловеч след минималния успех с 2:1 в първия мач. Така с общ резултат 8:1 “оранжевите” продължават напред в надпреварата.

Точни за разгрома бяха Юрген Джазула, който отбеляза два гола, Армандо Ваюши, Вилмар Джордан, Мирослав Манолов и Ванжер.

4045735

Литекс реши изхода от двубоя още през първото полувреме, в което паднаха три попадения. Резултатът откри Армандо Ваюши още в 9-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле.

Литекс продължи да натиска и в 16-ата минута бе много близо до втори гол, но удар на Мирослав Манолов срещна страничната греда. След това топката попадна във Ванжер, но добавката му не намери очертанията на вратата.

Второто попадение за домакините бе въпрос само на време и това се случи в 29-ата минута, когато Юрген Джазула се разписа след чудесно изпълнение на пряк свободен удар.

Четири минути по-късно (33’) резултатът стана класически, а името си сред голмайсторите записа Джордан, който не остави шансове на вратаря на Созопол с удар от точката на дузпата.

4045736

След почивката картината на терена не се промени и основният въпрос бе с колко гола още ще вкарат домакините. Малко след подновяването на играта (50’) Мирослав Манолов бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо бе точен за 4:0.

Нещата започнаха да отиват към още по-голям резил за Созопол, след като в 63-ата минута Ванжер направи 5:0 след самостоятелен пробив.

Крайното 6:0 оформи Юрген Джазула пет минути преди края на редовното време, отбелязвайки второто си попадение в мача.