Литекс разпиля Локо (Пд) след почивката

Литекс записа първа победа в плейофите на А група и първа под ръководството на новия треньор Миодраг Йешич, след като срази Локомотив (Пловдив) с 3:0 на Градския стадион в Ловеч.

Първото полувреме на срещата бе изключително слабо и не предложи никакви футболни достойнства, а след почивката домакините имаха тотално надмощие над съперника си и го наказаха три пъти.

Вилмар Джордан откри резултата още в 46-ата минута, след като се възползва от неубедителна намеса на Йордан Господинов. В 64-ата колумбийският нападател на Литекс от легнало положение успя да подаде на празна врата за Момчил Цветанов, който покачи аванса на домакините – 2:0.

4078733

Крайният резултат бе фиксиран от Армандо Ваюши в 80-ата минута, като преди това „оранжевите“ изпуснаха няколко чисти положения.

Така Литекс прекрати негативната си серия от 3 загуби и 5 мача без успех, като натрупаха актив от 61 точки и временно се завърнаха на второто място в класирането. ЦСКА е трети с 58 пункта, но и мач по-малко - „червените“ приемат Ботев (Пловдив) утре от 19:30 часа.

4078734Локомотив (Пд) остава с актив от 46 точки на последното 7-мо място, като има 4 поражения от 5-те си мача в плейофите. Изненадващо топ реализаторът на А група Мартин Камбуров изобщо не бе в групата за гостуването в Ловеч, като официалната версия е, че той е получил почивка от наставника Александър Станков.

За никого в Пловдив не е тайна, че освен ръководните проблеми, с които трябва да се справя, Локомотив няма ресурс да преследва високи цели в турнира за Купата на България и първенството едновременно. Поради тази причина приоритетът на „смърфовете“ е полуфиналът с Лудогорец във втория по значимост национален турнир.

Отсъствието на Камбуров, който не бе пропускал нито един шампионатен двубой от началото на сезона, се отрази - „смърфовете“ за първи път от последните си шест мача срещу Литекс не успяват да отбележат попадение във вратата на противника.

След безобразно слабото първо полувреме далечен изстрел от фаул на резервата Том в 46-ата минута не бе париран адекватно от Йордан Господинов, който позволи на Джордан от упор да прати топката в мрежата за 1:0.

След като Ваюши изпусна на празна врата да покачи на 2:0 малко по-късно, се стигна до 64-ата минута, когато Джордан финтира вратаря на гостите, но се строполи на земята. Въпреки това той успя да подаде на непокрития Цветанов, за когото не бе трудно на празна врата да направи 2:0.

Ваюши все пак се разписа в 80-ата минута за крайното 3:0, след като получи подаване на отлична позиция от Джордан.

До края на срещата Цветанов направи нов пропуск на празна врата, след като пак бе намерен от отлично представилия се Джордан.