Литекс направи равенство с Амкар

Литекс направи престижно равенство 1:1 със седмия в класирането на руската Премиер лига Амкар (Перм) във втората си контрола на турска земя.

Двубоят бе равностоен, а и двата гола паднаха след почивката. Руснаците поведоха чрез Игор Пикущак, докато Армандо Ваюши вкара за българския състав.

Така ловчанлии вече имат две победи в Анталия, след като четири дни надвиха шампиона на Сърбия - Паризан, с 3:2.

Старши-треньорът на Литекс Златомир Загорчич пусна две различни единайсеторки в игра през двете полувремена. За руския тим в игра се появиха двама от четиримата – Захари Сираков и Благой Георгиев.

Първото полувреме бе динамично, но завърши без голове. В 32-та минута дойде най -опасната ситуация за ловчанлии. Отлична атака премина през Юрген Джазула, който изведе Момчил Цветанов отляво, но при последвалото центриране в наказателното поле Вилмар Джордан не успя да засече топката във вратата.

В 44-та минута пък новото попълнение Асприля дриблира и стреля, но шутът му профуча край гредата на противниковата врата.

През втората част играта стана още по-отворена, а наставникът на ловчанлии Златомир Загорчич пусна в игра почти изцяло нова единадесеторка. Повторен дебют за оранжевите направи бразилеца Том. След контузия на терена се завърна и Армандо Ваюши.

Амкар излезе напред в резултата в 67-а минута. Голът вкара Игор Пикущак, който бе изпуснат от отбраната на Литекс в наказателното поле и преодоля Евгени Александров.

60 секунди по-късно обаче ловчанлии изравниха. Ваюши се възползва от отлично подаване на Том, който проби в полето на Амкар и матира стража на руснаците за 1:1.

Съставът на Литекс: Евгени Александров, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Иван Горанов, Симеон Славчев, Александър Цветков, Момчил Цветанов, Вилмар Джордан, Асприля

Резерви:Станислав Манолев, Пламен Николов, Джемал Берберович, Румен Руменов, Том, Армандо Ваюши, Никола Колев, Мирослав Манолов, Пламен Гълъбов)

Съставът на Амкар:Герус, З.Сираков, Белоруков, Фибел, Ходжаниязов, Гол, Бл.Георгиев, Коломейцев, Каюмов, Камеш, Пикущак.