Литекс доближи Лудогорец след важен успех

Литекс съкрати изоставането си спрямо лидера в А група Лудогорец и наказа грешната му стъпка срещу Черно море по-рано днес. „Оранжевите“ спечелиха домакинството си на Черноморец с 3:1 и по този начин се възползваха от равенството 1:1 на „Лудогорец Арена“.

Възпитаниците на Златомир Загорчич вече имат 43 точки – само 4 по-малко от Лудогорец, след като записа 10-то поредно домакинство без поражение (за последно Локомотив (Софиия) в 29-ия кръг на миналия шампионат си тръгна с 3 точки от Ловеч).

Черноморец пък взе глътка въздух в миналия кръг след 5:0 над Пирин (Гоце Делчев), но днес не можа да увеличи актива си, който остава 18 пункта. Така „акулите“ заемат 11-ата позиция в класирането и се намират точно под чертата на изпадащите, където са още Любимец, Нефтохимик и Пирин.

Нападателят на Литекс Вилмар Джордан реализира първите два гола в актива на домакините още през първото полувреме – той бе точен в 6-ата и 38-ата минута, възползвайки се от статичните противникови бранители, които му позволиха да обстрелва вратата от удобни позиции в наказателното поле.

4049693

Джордан вече има 10 гола в А група, с което се изравнява на 3-то място в класацията при голмайсторите в първенството. Толкова попадения са вкарали Роман Безяк от Лудогорец, Атанас Курдов от Славия и Маркиньос от Локомотив (София).

Младата звезда на Литекс Симеон Славчев не можа да увеличи головата си сметка, която остава 11, докато Мартин Камбуров от Локомотив (Пловдив) е лидер с 13 гола досега през сезона.

4049695

В 66-ата минута Яни Пехливанов върна интригата в срещата на стадиона в Ловеч, правейки резултата 2:1, но след точно изпълнена дузпа в 76-ата минута Юрген Джазула увеличи аванса на домакините в 76-ата минута – 3:1.

Наказателният удар бе отсъден за фаул на Милен Гамаков срещу откъсващия се срещу Ник Дашев Мирослав Манолов. За нарушението играчът на бургазлии получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко до края.

Така Литекс остава без загуба от Черноморец на своя стадион, като във вече 12 мача има 9 победи и 3 равенства.