Лион удари ПСЖ с гол шедьовър в 94-ата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Олимпик (Лион) нанесе втора загуба на ПСЖ във френската Лига 1 този сезон, след като надви парижани с 2:1 у дома в двубой от 22-ия кръг. Успехът дойде в 94-ата минута, когато Мемфис Депай изстреля бомбен снаряд от границата на наказателното поле и препарира Ареола, за да донесе трите точки и да изкачи Олимпик на 2-ото място в подреждането.

Иначе играчите на Бруно Женесио поведоха още във втората минута от мача отново с гол шедьовър. Набил Фекир се нагласи да центрира от фаул от около 30-35 метра вдясно от вратата на ПСЖ. Той обаче стреля директно в близкия ъгъл, а вратарят Ареола не очакваше подобен ход. Той не достигна силно въртеливата топка, която прониза мрежата му.

ПСЖ успя да изравни в последните секунди от първото полувреме. Дани Алвеш проби отдясно и центрира меко към Лайвин Курзава. Левият бек намери топката от воле и с бомбен шут я вкара в мрежата на Антони Лопеш, за да върне паритета.

През втората част ПСЖ имаше повече положения, но удар на Верати мина малко над вратата, а Курзава този път нямаше късмет при ново подобно изпълнение. Дани Алвеш пък бе изгонен в 57-ата минута след грубо нарушение срещу Ндомбеле в средата на терена.

Така се стигна до 94-ата минута, когато влезлият като резерва Мемфис Депай стигна до наказателното поле и от неговата граница стреля с десния крак към вратата на Ареола. УДарът бе повече от перфектен и влезе неспасяемо, за да донесе трите точки на Лион.

Олимпик е 2-и с 48 пункта, като скъси дистанцията с лидера ПСЖ на 8 точки. Тимът на Унай Емери има 56 и продължава да е убедителен лидер, макар вече с леки колебания.