Лион пак прехвърли топката в полето на ПСЖ (ВИДЕО)

снимка: olweb.fr

Олимпик (Лион) не престава да държи под напрежение френския шампион Пари Сен Жермен и за пореден път поне временно го измести от върха в класирането на Лига 1, след като спечели с 4:2 визитата си на Реймс.

Възпитаниците на Юбер Фурние събраха 68 точки и се изравниха по актив със столичани, които обаче са с мач по-малко, защото преди две седмици спечелиха турнира за Купата на лигата с 4:0 над Бастия.

Вчера пък ПСЖ разгроми с 6:1 Лил и изля мъката си от отпадането от Барселона в Шампионска лига, но поне до 28 април ще трябва да гледа Лион болезнено близо до себе си в класирането.

Във вторник шампионите ще изиграят отложеното си домакинство на Метц и ще получат шанс да дръпнат с три точки на „лъвовете“. Положението на Реймс пък със сигурност не се подобри с днешното поражение, защото тимът с 38 пункта остава 17-ти и само на една точка от зоната на изпадащите, като до края на сезона ще води ожесточена битка за оцеляване с Евиан Тонон Гаяр (37 точки), Лориан и Каен (по 38).

Още във втората минута на двубоя с Реймс Лион поведе в резултата след центриране от корнер на Клемон Грение, което бе засечено с глава от Корентин Толисо – 0:1. Гостите обаче не се задоволиха с крехкия си аванс и с реално първата си опасна атака в мача успяха да се разпишат за втори път.

Клинтон Енджи центрира отлично в наказателното поле и топ голмайсторът на „лъвовете“ Александър Лаказет бе безпощаден от чистата позиция – 0:2. Лаказет вече има 26 гола в първенството на Франция и увеличава преднината си на върха в класацията по брой попадения спрямо основните си преследвачи Андре-Пиер Жиняк (18) и Златан Ибрахимович (17).

В 13-ата минута Алексис Пеже намали изоставането на Реймс с далечен изстрел, който рикошира и по този начин стана неспасяем за вратаря на Лион Антони Лопес. В 20-ата минута обаче Клинтон Енджи за пореден път доказа, че е може да се впише сред изгряващите звезди на „лъвовете“ и покачи резултата на 3:1, след като се възползва от центриране на Анри Бедимо.

В 90-ата минута Такалфред си отбеляза автогол и "опита" да направи още по-изразителна победата на Олимпик, но в добавеното време Шарбоние се разписа и фиксира крайното 2:4.

Енджи за 13-ти път получи шанс да започне сред титулярите и бе партньор в атаката на Лаказет, докато Набел Фекир, който с 12-те си гола е втори по резултатност в отбора, бе поставен на лявото крило. Рокадите в състава на Фурние бяха необходими заради контузията в бедрото на Йоан Гуркюф, която обаче не бе толкова проблемна за „лъвовете“ поради наскоро завърналия се също от лазарета Грение – асистента за първия гол.

С четирите си попадения в срещата Лион защити репутацията си на най-ефективния отбор в гостувания в първенството, а Юбер Фурние записа победа над бившия си тим.