Лион отказа Виктория още в първия мач

Олимпик Лион записа най-голямата победа в първите осминафинални мачове от втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа.

Френският тим се наложи с 4:1 като домакин на чешкия шампион Виктория (Пилзен) и до голяма степен направи реванша в Пилзен протоколен.

Двубоят започна чудесно за гостите, които откриха резултата още в 3-ата минута с попадение на Томаш Хорава.

Радостта на чехите обаче не трая дълго, защото само десет минути по-късно (12') Гуейда Фофана възстанови равенството.

Този резултат се запази до края на първото полувреме, но след почивката домакините натиснаха още повече съперника си и това доведе до нови три гола във вратата на Виктория.

Първо Александре Лаказет направи 2:1 в 53', а Арнолд Мвуемба бе точен за 3:1 малко по-късно (61'). Крайното 4:1 оформи Гуейда Фофана с второто си попадение в мача.