Лион и ПСЖ ще спорят за Купата на Лигата във Франция

снимка: olweb.fr

Лион се класира на финал за Купата на Лигата във Франция с успех 2:1 над втородивизионния Троа.

Лион стига до битката за този трофей за пети път, но единствено успешен е бил този през 2001-а година, посочва БТА. Сега те ще се опитат да вземат втората си купа на финала срещу Пари Сен Жермен, който вчера елиминира Нант.

Домакините си осигуриха аванс от два гола за половин час, като най-напред Александър Лаказет откри в 16-ата минута с нисък удар по земята, засичайки пробив и пас от дясно на защитника Мехди Зефане.

Лаказет изработи второто попадение за своите, реализирано в 27-ата минута от Бафетимби Гомис.

Гостите успяха да се възползват от няколкото грешки в защитата на Лион само веднъж. В 35-ата минута Шавиер Тиаго върна един гол за Троа, а малко преди това едва не стана 3:0 след свалена топка от Лаказет към Гомис и зверско воле на последния.

Малко преди да върнат гола, гостите отново имаха ситуация, но ударът на Бенжамен Ниве беше избит от вратаря Антъни Лопес над гредата.