Лил удари Бордо за четвърти пореден успех в Лига 1

снимка: losc.fr

Лил победи гостуващия Бордо с 2:1 в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Франция. С четвъртия си пореден успех в Лига 1 възпитаниците на Руди Гарсия събраха 43 точки и се изкачиха на седмо място в класирането.

Лидер е Пари Сен Жермен с 54 точки, пред Олимпик Лион с 52 точки и Олимпик Марсилия с 49 точки. Бордо пък допусна четвърта последователна загуба и остана на десета позиция с 38 точки, посочва БТА.

Двата състава си размениха по едно полувреме, като преди почивката гостите имаха предимство. Тимът на Франсис Жийо прекъсна головата си суша от над пет часа игрово време, след като в 32-ата минута Ярослав Плашил откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Франк Бериа срещу Беноа Тремулина в наказателното поле.

Малко по-късно Шейк Диабате засече с глава центриране на Людовик Обраняк от корнер, но вратарят на Лил Стийв Елана показа страхотен рефлекс и успя да избие. Минута преди почивката след ново центриране на Обаняк от ъглов удар Диабате пак засече с глава, но топката профуча на сантиметри от целта.

Лил започна по-активно след почивката, но в 50-ата минута Саломон Калу пропусна да изравни, останал сам срещу вратаря Седрик Карасо. В 59-ата минута домакините все пак стигнаха до гол. След изпълнение на корнер защитниците на Бордо не успяха да изчистят добре, Рони Роделен се възползва от подаване на Марко Баша и отблизо вкара първия си гол в 26 мача за клуба.

Калу се реабилитира за пропуска от началото на втората част и в 72-ата минута донесе успеха на Лил. Беноа Педрети центрира от ляво към далечната греда и котдивоарецът с прецизен удар преодоля Карасо за 2:1.

Лил контролираше мача, но минута преди края само прекрасната намеса на Елана спаси победата на отбора. Резервата Фахид Бен Халфала отправи силен удар от 20 метра, но вратарят на домакините плонжира в ляво и изби.