Лил с измъчена победа над 10 от Тулуза

Отборът на Лил постигна трудна, но важна победа с 1:0 над Тулуза в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1. Единственият гол в двубоя отбеляза Папе Суаре в 84-ата минута.

С успеха тимът на Рене Жирар остава втори с 30 точки и е на 4 от лидера Пари Сен Жермен. Тулуза пък заема 14-а позиция във временното класиране с 16 точки.

Първото полувреме не предложи големи футболни достойнства и двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

В 56-ата минута Тулуза остана с човек по-малко, след като Оскар Трейо получи втори жълт картон.

Впоследствие домакините усилиха натиска и това даде резултат шест минути преди края на двубоя. Флоран Балмон центрира към Папе Суаре, който с глава матира стража на гостите Али Ахамада.

В самия край на мача Тулуза получи добра възможност да израви, но защитникът Адриен Регатин не успя да реализира.