Лил пак доближи Монако

снимка: losc.fr

Лил спечели с 2:1 като гост на Тулуза в среща от 32-ия кръг на френското футболно първенство и се доближи на три точки от втория Монако, който по-късно днес е домакин на Нант.

Тимът на Лил стигна до победата, въпреки че игра с девет души на терена в последните около 20 минути. Франк Бериа и Папе Суаре получиха червени картони и трябваше да напуснат терена.

С голове на Нолан Ру и на Саломон Калу от дузпа Лил поведе с 2:0 още през първото полувреме. В края на мача Серж Орие намали за домакините.

Лил е на трето място с 60 точки, а Тулуза - на осма позиция с 44 точки. Монпелие постигна важна победа в борбата си за оцеляване в елита след успех с 2:1 като гост на Гинган.

Гостите поведоха след автогол на Жереми Сорбон в 25-а минута, който засече топката с глава във вратата си след фаул на Сиака Тиене. Малко по-късно Бенжамен Стамбули удвои, а в 61-а минута Мустафа Ятабаре се разписа за Гинган. Монпелие събра 38 точки и заема 12-о място в класирането, на девет точки от зоната на изпадащите. Гинган е 16-и с 35 точки.