Лидерът във Втора лига инкасира първа загуба

Лидерът във Втора лига Царско село допусна първата си загуба за сезона. Това се случи в днешното гостуване на Монтана в мач от седмия кръв във Втора лига. "Царете" инкасираха поражение с 0:2 пред своя съперник.

Резултатът бе открит в 33-ата минута, когато Борислав Дамянов пусна към Атанас Илиев зад защитата на столичани, той бързо нахлу към наказателното поле, където комбинира с връхлитащия на скорост Николай Цветков, а той се разписа във вратата на гостите за 1:0. Това бе и дебютното попадение на Демона с екипа на монтанци.

Димитър Георгиев покачи на 2:0 в 53-ата минута, малко след като се появи от резервната скамейка. След центриране от корнер, топката се удари в Прльевич и попадна право на главата на бившия играч на Локо (Сф), а той не сгреши за 2:0.

В края на мача, гостите от София останаха с двама човека по-малко, след като Веселин Минев и Пламен Тенев бяха изгонени, след като получиха втори жълт картон.

След този успех, Монтана намали разликата с Царско село и вече има актив от 13 точки, заемайки второто място във временното класиране във Втора лига. "Царете" пък са лидери с 18.