Лидерът Лион с изненадващо реми у дома

Лидерът Олимпик Лион изненадващо допусна равенство 1:1 у дома срещу предпоследния Нанси в среща от 17-ия кръг на френското първенство.

Лион дори бе на път да загуби, но Мишел Бастош спаси точката за тима с изравнителен гол в 83-а минута. Това е пето попадение на бразилеца в осем мача.

Малко преди това Нанси поведе след попадение на Жордан Лотие, но голът не бе достатъчен и тимът записа пето поредно равенство в шампионата. Равенството на Лион позволи на преследвачите Пари Сен Жермен и Олимпик Лион да съкратят аванса на лидера

Лион е на върха с 35 точки, с три повече от ПСЖ и Марсилия, които записаха победи в кръга. Парижани разбиха Валансиен с 4:0 във вторник, а късно снощи Олимпик Марсилия постигна ценна победа с 2:1 като гост на Бастия.

Марсилия не срещна проблеми в мача срещу Бастия, който се игра при закрити врата. Матио Валбуена откри резултата в 15-а минута, а Андре Айо направи 2:0 от дузпа в 70-а минута. Антони Модесте намали за Бастия осем минути преди края, но това попадение не беше достатъчно и не застраши шестата поредна победа на Марсилия като гост.

Другата добра новина за марсилци е завръщането в игра на нападателя Андре-Пиер Жиняк, който бе извън терените месец и половина заради счупен крак.

Шампионът Монпелие продължава да набира скорост и след победа над Брест с 2:1 се изкачи на 11-о място. Еден Бен Баса откри резултата за Брест в 14-а минута, но Монпелие обърна мача след автогол на Йохан Мартиал в 21-а минута и попадение на Джон Утака след почивката.