Лидерът Бостън изравни серията с Детройт

Джъстин Флорек и Райли Смит се разписаха в рамките на три минути през първата част при успеха на Бостън с 4:1 над Детройт във втория мач от плейофите в Източната конференция на първенството в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада.

Така резултатът в серията е 1:1 победи. Третата среща е във вторник в Детройт. За Флорек това бе първия гол в кариерата в плейофите, като има и едно попадение в редовния сезон.

Бостън спечели трофея за най-добре класиран тим в редовния сезон на НХЛ, но стартира със загуба в плейофите - 0:1 в петък. Люк Гленденинг намали пасива на Детройт с попадение през втората третина. След това Милан Лучич направи 3:1, а Здено Хара бе точен при числено превъзходство в началото на последния период, посочва БТА.

Люк Шен се разписа за 3:2 във втората третина, а Рей Емери направи 31 спасявания при успеха на Филаделфия с 4:2 като гост на Ню Йорк Рейнджърс. Така Филаделфия изравни на 1:1 резултатът в серията. Домакините поведоха с попадения на Мартин Сейнт Луис и Беноа Пулио, но Якуб Ворачек и Джейсън Аксън бяха точни за 2:2. След гола на Люк Шен крайното 4:2 за Филаделфия оформи Уейн Симъндс в третата третина.

Монреал се наложи над Тампа Бей с 3:2 и поведе с 3:0 в серията. Рене Бърк откри резултата още в 11-а секунди на двубоя, а останалите две шайби за Монреал вкараха Томаш Плеканец и Брендън Галахър. За Тампа Бей се разписаха Ондрей Палат и Матю Карл.

В западната конференция Сан Хосе разгроми Лос Анджелис със 7:2 и поведе с 2:0 успеха в серията.