Левски удържа Лудогорец в Разград (ВИДЕО)

Лудогорец не можа да вкара гол на Левски и „сините“ удържаха равенство 0:0 в Разград в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България. Благодарение най-вече на вратаря Боян Йоргачевич нулевото реми остана непроменено, след като домакините не се възползваха от по-големия си брой положения.

Левски от своя страна изигра солиден двубой и на два пъти също имаше шанс да отбележи ключово попадение на чужд терен, но в крайна сметка остана по-доволен от резултата. След почивката „сините“ заиграха по-предпазливо и предимно бранеха нулевото равенство, като с цената на тактически нарушения спираха още в зародиш набезите на „орлите“.

Двете най-чисти положения в актива на Лудогорец бяха изпуснати от Роман Безяк в 15-ата минута и от Върджил Мисиджан в началото на втората част, като в случаите великолепно се намеси Боян Йоргачевич.

Реваншът на „Георги Аспарухов“ е на 29-ти април.

По4137890бедителят от дуела между „орлите“ и „сините“ ще се изправи срещу Черно море или Локомотив (Пловдив) на финала - „моряците“ са подчертан фаворит, след като вчера смазаха съперника си във Варна с 5:1 (видео и подробности от мача на „Тича“ вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

В първите 15-ина минути на срещата не бяха създадени никакви опасни положения, въпреки високото темпо и стремежа на двата тима да взаимодействат с много подавания. Срещата бе равностойна, без никой съперник да не намира празни пространства в половината на противника.

В 15-ата минута Лудогорец организира контраатака и хвана неподготвена защитата на Левски - Мигел Бедоя и Влади Гаджев закъсняха да помогнат на бранителите, а Аймен Белаид по безотговорен начин остави без опека Роман Безяк. Подаването на дриблиращия Марселиньо бе именно за словенския нападател, който от чиста позиция сам срещу вратаря не можа да се разпише. Вратарят Боян Йоргачевич с ключова намеса с крак отклони топката в гредата, след което я улови.

В 20-ата минута Прохазка с решителна намеса пред голлинията попречи на Марселиньо да открие резултата с далечен шут, след като Белаид не бе изчистил по най-добрия начин топката при центриране отдясно на Жуниор Кайсара.

В 22-ата Левски имаше великолепен шанс да открие на свой ред с контраатака, след като Антонио Аниете със страхотен пас изведе Либан Абди сам срещу вратаря, но крилото се забави и позволи на бранителите да го затворят. При създалото се разбъркване Аниете отправи удар, но прати кълбото далеч встрани от гредата.

4137892

След половин час игра защитниците на Левски позволиха на два пъти - на Ешпиньо и Ангуло - да отправят изстрели към вратата от наказателното поле, но и в двата случая след центриранията отдясно Йоргачевич улавяше топката и предотвратяваше опасността. До края на полувремето играта бе равностойна, като нито един от двата тима не успя да затрудни вратаря на противника.

След почивката Лудогорец повиши темпото и единствено отличната изява на Боян Йоргачевич предотврати гол в 53-ата минута, след като Даниел Абало по прекрасен начин предостави топката на Върджил Мисиджан с центриране по земя, но холандецът от около пет метра не можа да преодолее вратаря на Левски.

4137891"Сините" удържаха на имплуса на домакините и опитаха на свой ред да се задържат в противниковата половина, като дори изградиха добра многоходова атака по дясното крило и Домовчийски бе изведен на стрелкова позиция в пеналтерията, но стреля разочароващо слабо и право в ръцете на Владо Стоянов.

След 60-ата минута обаче на Лудогорец му ставаше по-трудно да праща топката в наказателното поле на Левски, а заменилият Безяк нападател Жуниор Кишада не успяваше да се открие по добър начин за своите съотборници и не играеше с топката.

В 71-ата минута многоходова акция на "орлите" позволи на Кишада да намери Марселиньо на дъгата на наказателното поле, но шутът на бразилеца се отклони в тялото на Белаид и профуча на сантиметри от страничната греда. Въпреки че без проблеми се намираха дори пасове по цялата ширина на терена, центриранията на домакините бяха далеч по-неефективни в сравнение с първото полувреме и това се оказваше проблем за тях, защото Левски съзнателно насищаше средата с повече играчи.

Състави

Старши-треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев не може да разчита на двама от титулярите си поради наказания от дербито с ЦСКА за първенство миналия уикенд – Козмин Моци и капитана Светослав Дяков.

Лудогорец застава Владислав Стоянов, а пред него в защита се подреждат от дясно наляво Жуниор Кайсара, Александър Александров (вместо Моци), Александър Барт и Брайън Ангуло, който също е ново име в сравнение с двубоя с ЦСКА, когато ляв бек бе Йордан Минев.

В халфовата линия вместо капитана Дяков ще се разчита на Христо Златински, който си партнира с Фабио Ешпиньо. По крилата действат Даниел Абало и Върджил Мисиджан, а Марселиньо е поставен зад нападателя Роман Безяк.

Треньорът на Левски Стойчо Стоев залага на същия състав, който в предишния кръг от А група срази Черно море с 5:2. На вратата е Боян Йоргачевич, а пред него в защита са Веселин Минев, Аймен Белаид, Борислав Христов и Роман Прохазка.

В халфовата линия са Мигел Бедоя и Владимир Гаджев, а по крилата действат Либан Абди и Божидар Краев, като Антонио Аниете е зад нападателя Валери Домовчийски.