Левски стигна до мач за Европа, ЦСКА-София спря Берое (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Левски завърши сезона в Първа лига на третата позиция, след като надви Верея с 2:0 като гост. Така "сините" си гарантираха бараж за класиране в Лига Европа срещу Черно море, който завърши първи в долната осмица.

Герой за 26-кратните шампиони за пореден път беше Паулиньо, който отбеляза и двата гола през второто полувреме. Бразилецът се разписа с красиви удари в 59-ата и 71-ата минута, с които не остави шанс на стража на старозагорци. Баражът другата седмица срещу Черно море ще се играе на стадион "Георги Аспарухов" и е навръх 104-ата годишнина на Левски, на 24 май от 20:30 часа.

Миналата година "сините" изпитаха адски трудности срещу Верея в бараж за Лига Европа. Тогава Левски надви старозагорци след изпълнение на дузпи, а сега ги преодоля лесно, за да се класира за баража.

Левски остана с 64 точки - с 5 повече от 4-ия Берое, който бе спрян за Европа от ЦСКА-София. "Червените" надвиха трудно заралии с минималното 1:0. Голът за ЦСКА-София бе дело на Кирил Десподов, който се разписа от дузпа в 66-ата минута.

Берое можеше да открие резултата на няколко пъти, но топката срещна напречната греда, а два пъти стражът на домакините се намесваше убедително, за да запази вратата си суха.