Левски съсипа слаб Ботев, Прохазка блести за "сините" (ВИДЕО)

Отборът на Левски постигна категорична победа с 3:0 като домакин над Ботев (Пловдив) в среща от 25-я кръг на родната А група.

Играчите на Стойчо Стоев доминираха през цялата среща и въпреки, че гостите имаха своите шансове, до гол във вратата на Боян Йоргачевич не се стигна.

Вместо това 26-кратните шампиони на България отбелязаха цели три благодарение на Венци Христов и Роман Прохазка на два пъти. Отделно Краев направи два недопустими пропуска, а Адениджи нацели страничната греда.

След победата "сините" събраха актив от 46 точки и са на втората позиция, а Ботев остава 6-ти с 28 пункта.

Срещата започна с бърза атака на Левски и още в 15-та секунда те имаха чиста голова възможност. След пробив в наказателното поле и няколко рикошета, топката стигна до Божидар Краев, който бе останал сам срещу вратата от границата на вратарското наказателно поле. Вместо да търкулне топката в мрежата, младият атакуващ футболист заложи на силата и кълбото излетя високо в аут.

В петата минута първо Йордан Христов, а след това и Тодор Неделев отправиха опасни удари, но шутът на капитана бе спасен от Боян Йоргачевич, а при втория топката срещна страничната греда.

Силната игра на домакините продължи и до първите 15', като атаките пред вратата на Ботев валяха, но без реална опасност пред Виктор Голас.

В 17' и "канарчетата" стигнаха до нова реална голова опасност. Йордан Христов получи добър пас в коридор от Тодор Неделев и напредна в наказателното поле на Левски. Капитанът на гостите центрира успоредно на вратата и топката премина през вратарското наказателно поле на домакините, но там нямаше играч в "жълто-черно", който да засече кълбото във вратата.

Половин час след първия съдийски сигнал се стигна до нова опасност пред Голас, но този път стражът уверено изби коварен шут на Краев, но само две минути по-късно се оказа безпомощен. Георги Костадинов напредна в половината на "канарчетата" и бързо комбинира с Венци Христов, който нахлу на скорост, а след това направи стража на гостите безпомощен за 1:0.

След още 120 секунди и Роман Прохазка получи добра топка на границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда на Голас.

Пет минути преди края на първата част Прохазка показа страхотен мерник, след като отново получи извън наказателното поле, но този път шутът му бе точно премерен и с голяма сила. Голас нямаше как да спаси това положение - 2:0. Това е седми гол за словака от началото на сезона, след като се разписа срещу Берое, Монтана, Лудогорец, Славия, два пъти срещу Литекс и днес.

Втората част не бе толкова вълнуваща, колкото първата, но в 70' се стигна и до трети гол във вратата на Ботев. Добра атака на Левски, която премина през Краев, Джереми де Нойер и Минев, стигна до Прохазка, който се оказа непокрит в наказателното поле и наказа защитата на "жълто-черните" с втория си гол за вечерта - 3:0.

До края на срещата "сините" доминираха на "Георги Аспарухов", а нигерийският нападател на тима Адениджи нацели страничната греда 7' преди края на срещата.

Преди мача

Към момента "сините" са на втора позиция с 43 точки и изостават с 14 от лидера Лудогорец. "Канарчетата" пък са шести с 28 пункта.

Последната среща между двата тима завърши 0:0, а статистиката показва, че Ботев има едва един гол при гостуванията си в София от 19 октомври 2014, когато Цветелин Чончуков бележи при поражението с 3:1 от Локомотив (София)

Състави

Стойчо Стоев е избрал да започне с рещата с Йоргачевич, С. Александров, Лукин, Ал. Александров, Минев, Прохазка, Костадинов, Цонев, Нар и Краев.

За гостите на Герена ще излезнат Голас, Й. Христов, Терзиев, Старокин, Филипов, Юсеин, Балтанов, Милев, Неделев, Кифуети и Нелсън.