Левски се спаси от нова загуба със снаряд от 30 метра

Левски най-после сложи край на загубите в Кипър и се докопа до 1:1 с литовския шампион Судува (Мариамполе) в предпоследната си контрола в Острова на Афродита. За сините се разписа Давиде Мариани с чудесен зистрел от 30 метра, а головете паднаха в рамките на две минути през втората част.

"Сините" нямаха победа, след като паднаха с 0:1 от китайския Хенан, 1:2 от Висла Плоцк (Полша) и 1:2 от Урал под ръководството на новия си треньор Георги Дерменджиев. Преди това завършиха 1:1 с руския Уфа, но тогава тимът беше воден от Славиша Стоянович.

За Левски не играха контузените Жерсон Кабрал и Станислав Костов, а на трибуните беше българският бранител и бивш национал Иван Иванов, в момента каращ проби именно в Судува. За литовския отбор игра бившият защитник на Лудогорец Теро Мантула.

Началото на мача беше за литовците, които още в 7-ата минута създадоха суматоха в наказателното поле на Левски след изпълнение на тъч. В крайна сметка Николай Михайлов успява да спаси и да изчисти топката в ъглов удар.

В 18-ата минута тимът на Георги Дерменджиев можеше да излезе напред в резултата, но Давид Яблонски, макар и напълно сам в наказателното поле, не успя да засече топката в мрежата с глава. До края на първото полувреме на два пъти имаше напрежение пред Михайлов, но веднъж вратарят, а преди него и Нуно Рейш спасиха вратата. В края на първата част удар на Илия Димитров мина над гредата.

В първите 10 минути на второто полувреме и двата отбора имаха по една голова ситуация, като първо Паулиньо не успя да стреля на време, а след това Николай Михайлов показа класа и спаси.

В 76-ата минута юношата Доминикас Бараускас, който влезе като резерва за Судува, наказа колективна грешка в синята отбрана и даде преднина на тима си, пише gol.bg. Но само 2 минути по-късно Давиде Мариани вкара чудесен гол от 30 метра и изравни.

До края на мача за Левски нямаше някакви добри атаки, които да доведат до втори гол, като единствено центрирания трябваше да създават проблеми за вратаря Иван Кадрум.

Стартов състав на Левски: Николай Михайлов (60- Николай Кръстев), Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов (46- Луи Нганиони), Кали Тиам, Илия Юруков, Илия Димитров, Давиде Мариани, Паулиньо, Сержиу Буш (69- Станислав Иванов)