Левски се сбогува с “Георги Аспарухов“ с разгром над Черно море

Левски записа нов разгромен успех в последните си два мача, след като в първи осминафинален двубой за Купата на България разби с 4:0 гостуващия Черно море и почти предреши изхода на един от най-интересните сблъсъци за втория по престиж български турнир.

Това беше и последна среща на „сините" на стадион "Георги Аспарухов", като през зимата започва реконструкция на синия дом, който трябва да е готов не по-рано от 2014-а година.

Мюлдер (11, 51) даде аванс на Левски, а в 54-ата резервата Жоао Силва направи 3:0. В 75-ата Сашо Александров направи дузпа срещу Рамос и заби рамо на съдията Стефан Спасов. Това доведе до автоматичен червен картон, а Силва реализира второто си попадение - 4:0 за Левски.

Развоят на двубоя в София почти реши всичко в осминафинала за Купата на България, като реваншът във Варна на 15 декември най-вероятно ще остане само протоколен.

Още в самото начало на срещата при центриране в наказателното поле на Черно море се стигна до ужасяващ сблъсък между вратаря Китанов и Базил де Карвальо, като и двамата се строполиха на земята. Те напуснаха терена, а впоследствие стана ясно, че и двамата имат съмнения за кoмоцио.

Пламен Колев замени Китанов, докато Жоао Силва получи възможност за изява, след като голмайсторът на Левски и Виктория ФП нямаше как да продължи срещата.

В 11-ата минута пък падна първото попадение в срещата след брилянтна атака в синьо - Мюлдер проби по дясното крило и направи двойно подаване с Гаджев, който изведе холандеца на чиста позиция, а десният бек реализира с топовен удар с десния крак - 1:0 за домакините.

5 минути по-късно Илия Йорданов проби чудесно отляво и центрира към Силва, който обаче от 4 метра не успя да уцели вратата - фрапантен пропуск на №9 в състава на Илиан Илиев.

В 31-ата Черно море създаде първата си реална голова опасност, като след изпълнение на корнер към близката греда Манолов стреля чудесно с глава, но Илиев с феноменална намеса с една ръка успя да избие в нов корнер.

Само 6 минути след това се получи ново разбъркване в наказателното поле, а топката стигна до Камазола на 17 метра от голлинията. Халфът стреля, но Илиев отново се намеси впечатляващо, а след това Мюлдер изчисти.

Последваха два пропуска на Силва, а в 44-ата минута Черно море едва не изравни, след като Дончо Атанасов опита страхотен удар от воле, но топката кацна на горната греда и не пожела да се оплете в мрежата.

"Сините" направиха своя удар в началото на второто полувреме, като в 51-ата минута нова бърза атака на Левски завърши с пробив на Рамос през центъра. Португалецът изведе Мюлдер отдясно в наказателното поле, а защитникът прояви страхотно чувство пред гола и с лек прехвърлящ удар наниза второто си попадение - 2:0 за Левски.

Само 3 минути след това Илиян Йорданов направи пореден пробив по лявото крило, като неговото центриране намери Силва на 11 метра от вратата. №9 стреля мощно и успя да отбележи при поредната си добра възможност - 3:0 и Левски беше с единия крак на четвъртфиналите на турнира.

"Сините" обаче продължиха с хубавите си атаки, а Пламен Колев се оказа последна преграда пред Силва и Гаджев. Халфът все пак вкара в 66-ата минута, но съдията отсъди засада и попадението беше отменено. Минута по-късно Дончо Атанасов можеше да отбележи рядко красив гол, но Пламен Илиев отново се намеси блестящо.

В 74-ата минута всякакви надежди на "моряците" бяха убити, след като Рамос беше изведен перфектно отляво, той нахлу в наказателното поле и Сашо Александров направи шпагат, който намери краката на португалеца - дузпа за Левски.

Защитникът изрази негодуванието си бурно, засили се към съдията и го повали на земята с рамо. Стефан Спасов успя да се изправи и показа директен червен картон на защитника. Жоао Силва пък реализира дузпата с прецизен удар в долния десен ъгъл - 4:0 за 26-кратните шампиони.