Левски се класира на 1/8-финал след драма с дузпи

снимка: facebook.com/levskinews

Левски успя да се класира на 1/8-финал за Купата на България, след като победи Поморие с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът завърши 0:0, като в продълженията двата отбора също не успяха да си отбележат гол. Домакините останаха с 9 човека на терена, след като Яни Пехливанов и Даниел Стоянов бяха изгонени. Левски не успя да си реши мача в 90-те минути след сериозни пропуски на Атанас Курдов и Владимир Гаджев.

Вчера се изиграха повечето мачове от 1-ия официален кръг на турнира, като в него бяха поставени две изненади – елитните Пирин (Благоевград) и Славия напуснаха надпреварата след поражения съответно с 0:1 от Несебър и 1:2 от Спартак (Плевен).

Лудогорец срази с 5:0 Локомотив (Мездра), Черно море размаза със 7:1 Пирин (Разлог), Берое и Ботев (Пловдив) разгромиха с по 4:0 съответно Септември (Симитли) и Светкавица, а ЦСКА надделя с 3:1 над Нефтохимик в първия си дуел за сезона срещу професионален отбор.

Левски се присъедини към компанията на ЦСКА, Лудогорец, Ботев (Пд), Берое, Черно море, Монтана, Созопол, Несебър, Спартак (Плевен), Локомотив (Пловдив), Вихър (Струево), Локомотив (Горна Оряховица), Дунав (Русе) и Литекс, които вече се класираха на осминафиналите.

В 13-та минута дойде първата по-интересна ситуация и тя бе за отбора на Левски. Атанас Курдов се опита да изведе Радослав Цонев сам срещу вратаря, но Янко Георгиев изпревари футболиста на Левски.

Прекрасна възможност пропусна отборът на Поморие в 17-та минута. Кирил Георгиев изведе Стаматов на чиста позиция, но Йоргачевич спаси.

Курдов получи добър пас от Гаджев, но нападателят се забави с овладяването и топката бе изчистена от защитник на Поморие.

В 29-та минута домакините сбъркаха при изнасянето на топката. Кълбото се озова в Атанас Курдов, който стреля от далечна дистанция, но изстрелът му бе спасен.

Мигел Бедоя бе заменен принудително. Вместо него се появи Георги Костадинов.

Три минути преди края на първото полувреме Радослав Цонев центрира от фаул в наказателното поле, където Янко Георгиев излезе навреме и боксира топката. Това се оказа и последната по-интересна ситуация през първото полувреме.

Денис Махмудов се появи вместо Джереми де Ноойер на почивката.

Страхотна атака на Левски, след която Денис Махмудов се озова на чудесна позиция, но македонецът не успя да уцели вратата.

В 51-та минута Мики Орачев пусна страхотен пас към Владимир Гаджев, който пропусна от перфектна позиция.

Поморие успя да се съвземе след натиска на Левски и стигна до първата си ситуация през втората част. В 61-та минута топката бе центрирана отляво, мина опасно покрай вратаря Йоргачевич, но Стаматов не успя да засече кълбото.

Веселин Минев влезе вместо Мики Орачев, което бе и последната смяна за Стойчо Стоев.

В 71-та минута Живко Миланов центрира, Курдов засече с глава, но топката мина над гредата.

Десет минути по-късно Левски пропусна нов шанс да открие резултата. Гаджев получи отдясно, след което центрира към Курдов, който не успя да достигне до топката.

Ново центриране към Атанас Курдов, чийто удар с глава излезе в аут.

Минев пусна добър пас към Махмудов, той върна към Гаджев, който стреля, но топката бе избита в корнер.

Минута преди края Владимир Гаджев центрира в наказателното поле, където Прохазка засече с глава, но топката мина над гредата. Това бе и последното интересно положение в редовното време.

Отборът на Левски продължи да доминира и в продълженията. Столичани направиха добра атака, след която топката бе центрирана от ляво, Живко Миланов стреля, но Янко Георгиев спаси.

В 95-та минута Курдов пропусна поредната добра ситуация, която се откри пред него. Гаджев изведе нападателя сам срещу вратаря, но Курдов отново не овладя добре топката, след което успя да стреля слабо и в аут.

Славчо Шоколаров пробва изстрел отдалеч, но Йоргачевич улови безпроблемно.

В 110-та минута Яни Пехливанов получи втори жълт картон и домакините доиграха мача с човек по-малко.

Пет минути преди края Даниел Стоянов също получава втори жълт картон и Поморие остана с девет човека.

В 119-та минута Миланов центрира отдясно към Прохазка, чийто удар мина покрай вратата.

Радослав Цонев стреля от далечно разстояние, но топката срещна напречната греда.

Дузпи:

Прохазка застана първи зад бялата точка и реализира.

Кирил Георгиев също не сбърка и изравни.

Георги Костадинов отбеляза за 2:1.

Ударът на Славчо Шоколаров бе избит в гредата от Йоргачевич.

Левски продължи да е безгрешен при дузпите. Карнер реализира за 3:1.

Лемперов намали резултата - 3:2.

Дузпата на Атанас Курдов бе отразена от Янко Георгиев.

Йоргачевич успя за втори път да спаси. Този път Георги Петков пропусна.

Гаджев бе безкомпромисен при своето изпълнение и Левски се класира на 1/8-финал.