Левски с излагация срещу Монтана

Левски записа разочароващо равенство 0:0 като домакин на Монтана в междинния 23 кръг на българската А група. „Сините“ така и не намериха начин да преодолеят защитата на гостите и единствените им точни удари дойдоха от положения, които не могат да се определят като стопроцентови.

Монтана записа втори пореден силен двубой след домакинството си на Лудогорец, когато загуби с рикоширал изстрел от дистанция. Екипът на Емил Велев събра 15 точки и се доближи на 1 от осмия в таблицата Пирин, докато Левски остава истински огорчен, тъй като вече има 35 пункта и се отдалечава на 10 от лидера Лудогорец.

Очаквано двубоят започна с пълно превъзходство на Левски, които не позволяваха на съперника си да минава дори центъра, но въпреки това не стигаха до голови положения пред вратата на Христо Иванов.

В първите 15-ина минути опитите на "сините" да внасят напрежение по крилата не се оправдаваха и играчите на Емил Велев нямаха особени проблеми да опават вратата си. В 20-ата минута Божидар Краев бе изведен хубаво в наказателното поле и финтира съперник, но преди да може да стреля, Христофор Хубчев му изби топката.

В 30-ата минута пък след добро центриране по земя от лявото крило Венци Христов получи шанс да стреля от няколко метра фронтално срещу вратата, но прати кълбото високо над напречната греда.

В 44-ата минута, когато темпото започна да спада значително, Иван Стоянов бе изпуснат от бранителите на Левски и успя да нанесе изстрел в очертанията, макар и без да затрудни особено Боян Йоргачевич.

Левски продължаваше да се мъчи пред противниковата врата в началото на второто полувреме, като най-интересният удар в началните десетина минути бе дело на Пашов, който прати кълбото малко над горната греда от 20 метра.

Монтана определено се активизира след почивката и все по-често държеше играта в противниковата половина, за да пречи на "сините" да упражяват териториален натиск. В 64-ата минута след разбъркване при изпълнение на корнер Джереми де Ноойер отправи най-опасния изстрел в актива на Левски, но Христо Иванов улови майсторски, а в ответната атака Георгиев пропиля най-изгодния шанс за Моната, провокирайки отлична намеса на Йоргачевич.

В 76-ата минута двата тима отново си размениха по едно нелошо положение - първо Коконов стреля на метри от страничната греда, а последвалата атака на Левски по дясното крило завърши с неуспешно центриране, уловено от Христо Иванов.

Maлко по-късно Сърджан Лукин отправи опасен изсрел с глава след центриране от корнер, а Здравко Лазаров прати на сантиметри топката от гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

Венци Христов отправи точен, но не особоено опасен удар в 86-ата минута, но Левски пропусна още по-чисто положение в 90-ата, когато след центриране на Краев Прохазка тества рефлексите на вратаря, без обаче да го пропука.