Левски разгроми Дунав, халф вкара първи голове за "сините" (ВИДЕО)

Левски разгроми Дунав с 4:0 като гост в двубой от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Васил Панайотов отбеляза първите си два гола със синята фланелка, а другите попадения за тима на Делио Роси бяха дело на Жуниор Мапуку и Сержиу Буш. Домакините не успяха да окажат никаква съпротива на 26-кратните шампиони и макар да имаха няколко чисти положения, Левски бе пълен господар на терена.

Още в 5-ата минута Антонио Вутов имаше шанс да се разпише, но ударът му премина покрай вратата на домакините. След това Яблонски стреля с глава, но също не успя да поведе Левски напред. Дунав отговори с опасна ситуация, открила се пред Божидар Васев. Той получи топката от Мирослав Будинов и стреля покрай Митрев, но нямаше късмет и топката облиза външната страна на мрежата.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Васил Панайотов вкара първия си гол за Левски. Халфът се възползва от грешка в отбраната на Дунав и вкара при добавка след удар на Антонио Вутов.

Отново Панайотов покачи на 2:0 само 6 минути по-късно. Той получи хубав пас от Роман Прохазка и с премерен шут матира стража Антонов.

Левски узакони победата си още в началото на втората част, когато Жуниор Мапуку направи резултата класически. "Черната сила" се възползва от добро центриране и с глава насочи топката в опразнената врата на домакините.

В 78-ата минута пък Сержиу Буш сложи точка на спора. Румънецът отбеляза за 4:0 след отличен пробив на Иван Горанов и голов пас на Мапуку.

По този начин Левски събра 35 пункта и е на трето място в Първа лига, скъсявайки пасива си спрямо ЦСКА-София на 3 точки. "Червените" обаче са с мач по-малко и утре домакинстват на Септември. Лудогорец е лидер със 7 пункта повече от "сините". Дунав пък не успя да надгради над победата с 2:0 срещу Етър и остава на предпоследната 13-а позиция с 14 точки.