Левски превзе Царевец пред 12 000

Левски изкова изключително ценен успех в трудното си гостуване на Етър във Велико Търново. Столичани стигна до 1:0 край Царевец, а голът на победата заби защитникът Давид Яблонски. Интересното е, че чехът се превръща в голаджията на "сините" и вече има в актива си цели 5 попадения.

Мачът бе нервен и не предложи особени футболни достойнства. най-красиво бе на трибуните, защото на стадион "Ивайло" имаше над 12 000 души. Над 5 000 от тях бяха фенове на гостите.

Левски откри резултата още в 5-ата минута. Тогава Вутов пропиля идеална възможност, но топката бе избита в корнер. При неговото изпълнение обичайно заподозреният Яблонски се извиси над всички и с глава вкара прониза вратаря на Етър.

Звездата на Етър Бадара имаше две добри възможности за гол през първата част, но не успя да ги реализира. Вутов пък стреля опасно към вратата на Етър, но топката профуча покрай гредата. Второто полувреме бе с по-малко опасности. „Сините“ разчитаха на контраатаки, а домакините опитаха стихиен натиск, който не донесе резултата.

Вутов изпусна нова отлична възможност, а удар на Мапуку бе избит от голлинията. С успеха Левски събра 24 точки и заема третото място. ЦСКА е втори с 26 и мач по-малко, а Лудогорец е лидер с 30. Етър заема 10-а позиция с 12 точки.