Левски преплува Дунав и е на полуфинал за Купата

снимка: lap.bg

Левски е последният тим, който се класира на полуфинал за Купата на България. "Сините" се възползваха от 2 фрапантни грешки на Дунав и спечелиха гостуването си в Русе с 2:0 пред около 4000 души, от които 500 подкрепяха 26-кратния шампион. Големият грешник за домакините бе Михаил Милчев. Защитникът стана причина и за двете попадения вратата, защитавана от "драконите". Головете паднаха през първата част и после двубоят се доиграваше в приспивно темпо.

Първо в 23-ата минута Милчев не съумя да изчисти една лесна топка, която попадна у Жуниор Мапуку. Нападателят не се поколеба и от упор опъна мрежата. В последната минута на първата част отново нескопосана проява на Милчев уби мечтите на Дунав. Той изрита топката в свой съотборник, кълбото се върна в Жерсон Кабрал и от няколко метра играчът на гостите разстреля Станислав Антонов. Това бе дебютно попадение за Кабрал за столичани, които тази вечер играха в резервния си изцяло жълт екип

През втората част Мапуку можеше да стигне спокойно до хеттрик. Първо негова солова акция завърши с удар в гредата, а после таранът не успя да преодолее стража, макар че се бе озовал очи в очи с него. Дунав сътвори няколко опасни слизания към вратата на Божо Митрев, а тресна и греда, но силите на русенци не стигнаха за нещо повече.

Така Левски завърши годината с вдигната глава и запази живи шансовете си за Купата. Жребият за полуфиналите в турнира ще се тегли във вторник в парк-хотел "Витоша" в столицата. Освен Левски, в него ще участват още ЦСКА-София, Славия и актуалният носител на трофея - Ботев (Пд). Финалистите ще бъдат определени в 2 срещи на разменено гостуване като първите мачове са 13 и 14 март, а реваншите са на 10 и 11 април.