Левски пречупи трудно състава на Марек (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Отборът на Левски постигна трудна победа при гостуването си на Марек (Дупница) с 3:1 в мач от 27-ия кръг на А група от втората шестица. Победата на "сините" им гарантира нови три точки и вече с актив от 44 те имат преднина от три пред втория Черно море. Марек продължава борбата си за оцеляване, като в момента тима има 17 пункта и изостава на 6 от зоната за спасяване, където в момента е пловдивския Локомотив.

Състави:

На вратата за Марек бе Емил Михайлов, а в защита от ляво надясно бяха подредени Димо Атанасов, Милен Лехчев, Мартин Кавдански и Борислав Николов. В средата на терена си партнираха Илиян Гаров и Димитър Пенков, а пред тях бе триото Александър Манолов, Еньо Кръстовчев и Златко Бончев, докато чист нападател бе Рангел Абушев.

Пламен Илиев отново пазеше за Левски, а Роман Прохазка пак бе използван на десния бек. Емил Нину и Аймен Белаид си партнираха в средата на ариегарда, докато Мики Орачев бе отляво на защитата. Борислав Цонев и Стефан Велев бяха дуото опорни полузащитници, а Радослав Цонев бе връзката между тях с нападателя Лукаш Гикиевич. На двете крила бяха поставени Луис Педро и Владислав Мисяк.

Срещата започна с леко предимство за гостите, но постепенно играта се настани в тяхната половина, като дори Рангел Бушев можеше да открие резултата в шестата минута, след като към него бе отправено центриране, но топката бе изчистена от защитата на Левски в корнер, а след него не последва нищо интересно.

До 15-тата минута играта се изравни, като двата тима рядко създаваха каквито и да било положения, но след това "сините" постепенно наложиха контрол над играта и топката започна все по-често да е в половината на дупничани.

В 25-тата минута софийският тим стигна до първо по-изгодно положение, но Луис Педро не успя да се възползва добре от предоставената му възможност, а след това прозвуча и сигнал за засада. Само три минути по-късно обаче натискът на "сините" даде резултат, след като Лукаш Гикиевич получи прекрасно центриране от Борислав Цонев и с глава откри резултата.

В 32-рата минута стражът на Дупница Емил Михайлов не успя да изчисти топката и тя попадна в Цонев, който обаче не успя да я овладее и вратаря се хвърли в краката му и си върна притежанието ѝ.

Нова добра акция на "сините" четири минути по-късно бе спряна от защитата на домакините. Луис Педро отново бе изведен по левия фланг, но загуби време и не успя да центрира към Гикиевич, който бе в наказателното поле. Все пак играчът на Левски комбинира с Цонев, но изстрелът на младежа срещна тялото на играч на Дупница.

В следващата атака, отборът на Марек изгради не лоша атака, като на края кълбото се озова в Еньо Кръстовчев, който опита изстрел, но топката премина много над вратата.  При тази ситуация нападателят получи травма в дясното коляно и бе заменен броени минути преди края на първата част. На мястото на контузения състезател се появи Димитър Димитров.

Главният арбитър даде минута продължение, в което Марек стигна до корнер, а след изпълнението му топката се озова на крака на резервата Димитров, който с бомбен шут изравни резултата.

И в началото на втората част гостите наложиха натиск, а в 53-тата минута Гикиевич получи ново страхотно центриране, но ударът му с глава този път срещна гредата на Михайлов.

Десет минути по-късно Левски отново излезе напред в резултата. Луис Педро се разписа след нова асистенция на Цонев, който се освободи от защитник на домакините и подаде към свободния Педро, за когото остана най-лесното - да промуши топката зад стража на Марек.

Последваха спокойни минути за отбора на Стойчо Стоев, като играчите му владееха топката и опитваха да стигнат до нова изгодна ситуация, за да си подсигурят победата, но без успех.

Осем минути преди края на мача Гикиевич бе спънат в наказателното поле на противника и заслужено получи дузпа. Зад топката застана Борислав Цонев, който стреля брилянтно в десния ъгъл на Михайлов и направи резултата 3:1. До края на мача отборът на Марек опита да стигне поне до втори гол, но капитанът и вратар на сините Пламен Илиев блесна с някои добри изяви.