Левски няма спирка при Славиша, надлъга и Берое

Левски увеличи аванса си на върха след победа над Берое с 1:0 в София в двубой от 7 кръг на ППЛ. Двата тима изиграха равностоен мач, а единственото попадение падна в 51-та минута чрез Белмонт. За франсето това бе първи гол с екипа на Левски, а и изобщо в кариерата му. След попадението „Берое“ имаше своите шансове, но не успя да ги оползотвори.

Още в първата минута Тиам стреля от дистанция, но бе неточен. Срещата започна равностойно в първите десет минути.  Двата тима пробваха по няколко центрирания, но без опасност за вратарите.

В 11-та минута първо Кабрал бе неточен от дистанция, а след това Белмонт също стреля от около 25 м, но не затрудни Перниш. Седем минути след това Мариани намери с извеждащ пас Кабрал зад гърба на отбраната, но ударът на последния от въздуха мина над вратата.

Във вторите десет минути на мача домакините бяха по-активни, но нямаше сериозни опасности пред Перниш. В 22-та минута Цонев проби, навлезе в пеналта и стреля по диагонала, но Полачек изби в корнер.

Цонев центрира от корнера. Получи се сериозно разбъркване, при което Райнов успя да засече, но топката се удари в гредата. След това реферът отсъди нарушение в атака на Бандаловски. В 28-та минута Мариани получи от Обертан и стреля от около 18 м, но топката мина на сантиметри от гредата.

Седем минути по-късно „Левски“ организира опасна атака, при която Обертан овладя в пеналта и намери Буш, който се строполи в пеналта, но не последва сигнал от рефера. В следващата атака Камбуров намери Цонев, който стреля от дъгата на пеналта, но топката мина на сантиметри от гредата в аут.

В 41-та минута Бриджидо успя да се възползва от неразбирателство в защитата на домакините, финтира Полачек, но не успя да намери вратата от малък ъгъл. Това бе всичко на-интересно през първата част.

В 50-та минута добър пробив на Бандаловски завърши с опасно центриране, но Еолофсон се справи. В ответната атака домакините успяха да открият резултата. Продължителна атака завърши с пас на Цветкович към Белмонт, който се разписа с плътен удар от дъгата на пеналта – 1:0.

Десет минути след това Цонев намери Камбуров пред пеналта, който продължи за Мешка. Той центрира остро, но Полачек успя да улови.

В 68-та минута Цонев овладя, напредна и стреля от дъгата, но топката мина на метър над вратата.

Седем минути по-късно Райнов и Цонев размениха подавания на границата на пеналта, а Цонев стреля с левия крак, но се получи рикошет и Полачек улови.

В 79-та минута „Берое“ имаше нова страхотна възможност. Мешка размени подавания с Цонев и центрира в пеналта, където Камбуров остави за Бриджидо. Португалецът овладя и стреля силно и точно, но Полачек изби.

Четири минути след това Камбуров изведе Мешка на стрелкова позиция, но ударът на последния мина покрай вратата.

В 86-та минута Цонев центрира от фаул в пеналта, а там Хаджиев засече с глава. Топката обаче мина над вратата. В последната минута домакините имаха сериозна възможност. Паулиньо бе изведен зад гърба на отбраната и копна топката над Перниш. Бандаловски обаче изби от голлинията.

„Берое“ остава на трето място в подреждането с актив от 12 точки, а Левски е лидер с 19 пункта.