Левски нокаутира Марек и чака услуга от ЦСКА (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Левски оправда очакванията и разнищи Марек с 4:0 на стадион „Георги Аспарухов“ без особени усилия в последния 22-ри кръг от редовния сезон на А група. „Сините“ стигнаха до задължителната победа и им остава да се надяват утре вечният съперник ЦСКА да не загуби гостуването си на Ботев (Пловдив), за да ги остави в топ 6 и съответно да им осигури участие в по-силните плейофи в шампионата.

Антонио Аниете откри резултата в 15-ата минута след хубав пас с пета на Лукаш Гикиевич и разбъркване в наказателното поле, а Владимир Гаджев с два великолепни удара от границата на пеналтерията направи 3:0 в самия край на първото полувреме.

В 39-ата минута капитанът бе точен от фаул, а 120 секунди по-късно завърши добра комбинация с Аниете с фамозен изстрел по диагонала в горния ъгъл. В самото начало на втората част Либан Абди получи отлично подаване от Роман Прохазка и реализира първия си гол със синята фланелка – 4:0.

Левски вече има 34 точки и се извисява поне временно с 1 пред „канарите“ на шестото място, като утре пловдивчани приемат в „Коматево“ ЦСКА от 15:30 часа. Марек остава на предпоследната 11-та позиция с 14 точки – 7 повече от Марек и 6 по-малко от Локомотив (Пловдив).

След първоначален домакински натиск Левски поведе в резултата още с първия си сериозен удар към вратата на Емил Михайлов. Божидар Краев шутира от границата на наказателното поле, а вратарят изби, но Лукаш Гикиевич технично с пета от аутилинията върна топката в невралгичната зона, където Аниете се оказа по-бърз от пазача си и прати кълбото в мрежата за 1:0.

Съвсем очаквано Левски имаше пълно превъзходство по отношение на владеенето на топката и диктуване на темпото. Гостите не се стараеха да играят предимно в собствената си половина и от време на време опитваха с подавания да изнасят и да притесняват Боян Йоргачевич, но без никакъв успех.

В 40-ата минута Лукаш Гикиевич направи отличен пробив към наказателното поле и след като преодоля защитник, мина и покрай вратаря Емил Михайлов, който го подкоси безкомпромисно, но съдията Александър Костадинов не отсъди дузпата.

Антонио Аниете бе фаулиран в близост до наказателното поле като продължение на атаката, а от изпълнението на фаула Владимир Гаджев с директен шут оплете топката в мрежата на Марек за 2:0.

120 секунди по-късно капитанът Гаджев завърши отлична скоростна акция на "сините" и с бомбен изстрел от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Емил Михайлов.

В края на полувремето разигралите се внезапно домакини можеха да стигнат до още един гол, но стражът изби в корнер топката след удар на Мигел Бедоя.

След почивката Левски продължи без сериозен разход на усилия да бележи във вратата на "сините". Роман Прохазка, който празнува рожден ден, предостави отличен пас успоредно на голлинията за Либан Абди и сомалиецът с норвежки паспорт с елементарно докосване направи резултата 4:0 с първия си гол за Левски.

В 50-ата минута Гикиевич отново бе повален в наказателното поле, но не можа да си изпроси дузпа от рефера Александър Костадинов - ситуацията от първата част бе далеч по-"чиста". Остатъкът от полувремето премина почти изцяло пред пеналтерията на Марек, като "сините" без никакво напрежение разиграваха топката и опитваха експериментални и нестандартни на моменти начини да стигнат до ново попадение.

Атмосферата в мача бе такава, че и двата отбора осъзнаваха липсата на смисъл в последния половин час игра.

Старши-треньорът на Левски Стойчо Стоев приветства обратно в състава си Боян Йоргачевич, който пропусна гостуването на Лудогорец заради контузия. В защита този път започва Емил Нину вместо контузения Веселин Минев, който напусна на почивката в Разград.

Освен новото попълнение, в защита са още Борислав Стойчев, Аймен Белаид и Роман Прохазка. Изненадващо Лукаш Гикиевич води атаката на Левски вместо Валери Домовчийски, като от по-задни позиции му помагат Антонио Аниете, Божидар Краев и Мигел Бедоя. Капитанът Владимир Гаджев и Либан Абди оперират в халфовата линия.

Състав на Марек: Емил Михайлов, Борислав Николов, Емил Виячки, Мартин Кавдански, Мартин Димитров, Илиян Гаров, Димитър Петков, Димо Атанасов, Александър Манолов, Рангел Абушев и Златко Бонев.