Левски не срещна сериозна съпортива и победи Рилски спортист

Левски се наложи над Рилски спортист с 87:72 в среща от 5-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство, която не предложи очакваната интрига.

Преди утрешните срещи сините излязоха начело в класирането с 9 точки от четири победи и 1 поражение, но Лукойл-Академик има мач по-малко.

За Левски Милян Пупович вкара 17 точки и взе 6 борби, 13 точки отбеляза новото попълнение Станимир Маринов. Върджин Тейлър се отличи с 22 точки и 8 борби за самоковци, а Джулиън Нортфлийт добави 15.

Левски загатна за по-високата си класа в края на началната четвърт, когато направи серия от 15:0 точки и поведе с 21:9. След това гостите се активизираха и намалиха аванса с 6 последователни точки, но разликата не се стопи повече и на почивката Левски водеше с 47:40.

В средата на третата третина Левски отново направи нова силна серия от 8:0 точки, увеличи аванса си на 13 чисто и напрактика приключи срещата. До края на мача гостите от Самоков, за които това е второ поражение в четири мача, така и не успяха да намерят най-добрия отговор.

"Много силна трета част, в която успяхме да елиминираме съпротивата на един много силен противник, който прави много силен преход. Смятам, че от мач на мач ще играем все по-добре. Вкарахме в ротацията и Станимир Маринов, което е още един човек. Макар и все още да не е готов, се включи добре. Възможностите на Рилски спортист са по-големи от това, което се видя. В края на мача можехме да допуснем още по-сериозно скъсяване на дистанцията, но успяхме да вземем важни моменти, коментира след срещата старши треньорът на Левски Константин Папазов.

"Левски спечели заслужено, а ние загубихме заслужено. Играха много бързо, много агресивно, по най-обикновения начин ни надбягваха в защита. Разликата е сравнително малка, можеше да бъде и по-голяма, заяви старши треньорът на Рилски спортист Росен Барчовски.