Левски най-накрая пречупи Пирин от третия път

За първи път през сезона Левски отбеляза три гола в един мач и от третия опит най-накрая успя да подчини Пирин, сразявайки „орлетата“ на стадион „Георги Аспарухов“ с 3:1. „Сините“ за първи път разпечатаха вратата на този съперник (и вече са се разписвали срещу всички отбори в А група) и за първи път не записаха поражение, след като се оказаха догонващи в резултата.

Стилиян Николов даде ранен аванс на Пирин още в 11-ата минута, но този път „сините“ не позволиха да се стигне до изненадващ резултат срещу благоевградчани, които преди това бяха записали равенство 0:0 на „Герена“ и победа 1:0 на „Христо Ботев“.

Мигел Бедоя в 31-ата минута с добавка изравни резултата, а Венцислав Христов с втория си гол (във втори пореден мач) с екипа на „сините“ обърна за 2:1 с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

В 84-ата Франсис Нар с техничен изстрел в наказателното поле отбеляза първия си гол за Левски и фиксира крайното 3:1. Така Левски съкрати изоставането си от Лудогорец на 12 точки и засега е еднолично на второ място с 39 пункта, като Берое е с 36 и мач по-малко.

Пирин с 16 точки остава на спасителното осмо място само заради отбелязания гол на чужд терен срещу Монтана, като иначе играчите на Емил Велев имат същия актив, но засега са девети.

Пирин отново загатна от самото начало, че ще бъде изключително неприятен противник за Левски и в третия мач между двата тима. Въпреки по-активните действия на домакините в началните минути, Пирин откри резултата в 11-ата с второто си изпълнение на пряк свободен удар в близост до наказателното поле.

Центриране отляво не бе отразено по най-добрия начин от вратаря Боян Йоргачевич, при което непокритият около точката за дузпа Стилиян Николов по ефектен начин прати кълбото в мрежата с помощта на напречната греда - 0:1.

След гола играта стана доста изравнена, защото домакините започнаха да оставят повече празни пространства в собствената си половина, а "орлетата" не се притесняваха да опитват контраатаки.

В 31-ата минута защитата на Пирин най-после се пропука през средата и Венци Христов получи изгоден шанс да стреля от десетина метра, но Красимир Костов спаси. Мигел Бедоя обаче връхлетя и се възползва от добавката, за да направи резултата 1:1.

До края на полувремето играта продължи да бъде накъсвана с чести нарушения, а Левск имаше само още един шанс да стигне до попадение - при пряк свободен удар на границата на пеналтерията в добавеното време, от което се възползваха. Венци Христов с прекрасно изпълнение на фаула матира вратаря Красимир Костов и се разписа във втори пореден мач за "сините" - 2:1.

Втората част започна с по един далечен изстрел на играчи от двата тима, като по-атрактивно бе изпълнението на новия национал на България Тони Тасев, но Йоргачевич бе на мястото си. В 58-ата минута Левски отново можеше да застраши вратата на съперника от пряк свободен удар, но този път Костов отрази изстрела на Радослав Цонев.

Пирин също създаде напрежение след центриране от пряк свободен удар, макар и благодарение на рикошет, при който топката стигна до Юлиан Попев, но неговият шут от границата на наказателното поле се оказа доста неточен.

Дори включването на Маркиньос в последните 20-ина минути не помогнаха на Пирин да освежи редиците си в предни позиции, а напротив - в 84-ата Венци Христов по прекрасен начин изведе Франсис Нар в наказателното поле и той с елегантен изстрел отбеляза първия си гол с екипа на Левски за 3:1.