Левски Лукойл втори след дерби с продължения срещу Академик Бултекс

снимка: lap.bg

Левски Лукойл се изкачи на втората позиция в НБЛ, след като надви Академик Бултекс 99 със 109:97 след продължения в дербито на 20-ия кръг. В редовното време срещата завърши при резултат 89:89, а в допълнителните минути тимът на Константин Папазов показа, че е по-класният на паркета.

Това бе втори успех на "сините" над пловдивчани за една седмица, след като те сразиха Академик и в Балканската лига. След победата срещу пряк съперник за челните позиции, Левски Лукойл излезе на второ място в класирането с 13 победи, а Академик Бултекс 99 е трети към момента, преди изиграването на мача на Рилски спортист в неделя, съобщава bgbasket.com.

На почивката Левски водеше с 6 точки след много силни начални минути - 41:35. Втората част започна кош за кош и нито един от двата тима не взе преимуществото, което устройваше "сините". Финалната четвърт обаче дойде при 62:62, а Академик направи серия от 7:0 в началото на последния период. "Сините" обаче изравниха, а малко над минута преди сирената Божидар Аврамов вкара тройка за 88:87.

Все пак двубоят влезе в продължения, а невъзможен кош на Неманя Милошевич даде криле на Левски. Асен Великов добави тройка за решителната крачка за "сините".

В крайна сметка Левски се поздрави с успех със 109:97, след като седем играчи на "сините" завършиха с двуцифрен точков актив. Божидар Аврамов реализира 17 точки, а Неманя Милошевич и Омари Гудул регистрираха дабъл-дабъл. За Академик с 28 точки се отчете Айзея Юмипиг, а 19 добави Димитър Димитров.